75 видів фауни Чорнобильського біосферного заповідника потрапили до Червоної книги

До Червоної книги України занесені 75 видів фауни Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Про це розповів керівник відділу екології флори та фауни Чорнобильського заповідника Денис Вишневський.

Еколог розповів, що серед цих видів – кільчасті черви, а саме п’явка медична, 26 видів комах, 10 видів риб, серед плазунів – мідянка звичайна, 19 видів птахів та 17 видів ссавців, а також один вид круглоротих – мінога українська, повідомляє  “УНН”.

Науковець розповів, що востаннє видовий склад хребетних тварин зони відчуження найбільш повно був описаний на початку 2000-х років. А деякі види фауни взагалі не досліджені.

«Тим не менш, якщо дослідження птахів і ссавців продовжувались, то стосовно риб їх стало дуже мало, а глибоких робіт по герпетофауні (належать ящірки, змії, водяні черепахи – ред.) взагалі ніколи не було», – розповів він. Адже дані про кількість видів фауни у зоні відчуження у різних дослідників різняться.

«Дані різні у різних авторів і становлять: 58-60 видів ссавців, 200-300 видів птахів, 6-7 видів рептилій, амфібії – 1-12 видів, рибоподібні – до 60-ти видів. Інвентаризація безхребетних тварин не проводиться», – повідомив Вишневський.

 

Коментарі
Loading...