А за вікном майже весна…

Синоптики розповіли, коли чекати весняного тепла

Вчені-кліматологи обіцяють пізню, але теплу весну з мінливою погодою в березні.

За словами заввідділу прикладної метеорології і кліматології УкрГМІ Віри Балабух,  у березені цього року температура очікується на 1-2 градуси вище середньостатистичної.

“Березень – наймінливіший весняний місяць, минулого року він був досить холодним, а попередніми роками, навпаки, теплим. У квітні і травні середня температура буде в межах норми”, – прогнозує Балабух.

Справжня кліматична весна, за словами Анатолія Прокопенка, заступника директора Укргідрометцентру, настане у другій п’ятиденці березня.

“Середньомісячна температура очікується в межах 0-5 градусів тепла, опадів в березні випаде до 42 мм, це в межах 90-110% норми, але в Карпатах в березні можливі сильні снігопади, до 90 мм (в перерахунку до 90 см снігу)”, – розповів Прокопенко.

Холод — в першій і  неочікуванна спека — в другій половині весни.  Такий прогноз народного синоптика Леоніда Горбаня.

Березень прогнозують мокрим, хоча таких сильних морозів і снігопадів, як торік, коли сніг лежав майже до кінця березня, а нічні морози сягали 20 градусів, не буде.

На свято 8 березня очікується прохолодна погода, але без морозу, можливий невеликий дощ.

За розрахунками Горбаня, сльота і вогкість протримаються до 7-10 квітня, і лише після цього середньодобова температура перевищить +10 градусів. Зате потім різко почне теплішати.  Через те, що більшість весняних опадів випаде до 15 травня,  Великдень (28 квітня) може бути дощовим, а першотравневі шашлики опиняться під загрозою зриву. Погожі теплі дні настануть лише за два тижні до кінця весни.

Попри всі прогнози, гарний настрій та березень на календарі  все таки невпинно наближають  очікувані теплі дні з лагідним весняним сонечком.

Коментарі
Loading...