Африканської чуми диких свиней на Волині немає, – мисливствознавець

Жодна  проба на аналіз  не підтвердила факту інфікування диких тварин африканською чумою на Волині. Про це інформує  головний мисливствознавець Волинського ОУЛМГ Василь Сухопор.

Нагадаємо, що у знайденого  на Любомльщині мертвого кабана, після низки  лабораторних досліджень, виявили   африканську чуму, пише Ресурс з посиланням на прес-службу Волинського ОУЛМГ.

“Одразу після цього зібрали спеціальну протиепізотичну комісію і зона була оголошена закритою територією. Тоді ж вирішили у зоні спалаху хвороби відстріляти всіх диких кабанів. Задіяні були єгерська служба державних лісомисливських підприємств, користувачі приватних угідь, спеціалісти Держпродспоживслужби, представники громадськості. У зоні осередку, де виявили небезпеку, тоді відстріляли 14 кабанів. Провели необхідні аналізи. Фактів зараження чумою більше не було”, – зауважив головний мисливствознавець ВОУЛМГ.

Користувачам мисливських угідь запропонували обстежити  господарства, фіксувати усі випадки падіжу кабанів, підгодовувати їх у літню пору, щоб вони не залишали лісових меж у пошуках їжі.

Попри те, що в області більше немає африканської чуми свиней,  потрібно дотримуватися певних правил.  Адже  падіж диких тварин може спричиняти не лише чума, каже головний мисливствознавець .

“Часто такі випадки трапляються навіть через обробку урожаю неякісними хімікатами, якщо його вийшли споживати кабани. Також захворювання на чуму трапляються від неправильного захоронення свійських свиней, тож до цього питання потрібно підходити відповідально”, – каже Василь Сухопор.

 

 

Коментарі
Loading...