Біологічна пожежа – це не вигадка лісівників, – Володимир Бондар

 

Про це заявив заступник Голови Держлісагентства України  Володимир  Бондар, під час прес-конференції в інформагенції Укрінформ щодо підсумків роботи лісової галузі за минулий рік, що відбулася сьогодні, пише Ресурс.

Щодо проблеми всихання лісів, Володимир Бондар наголосив, що біологічна пожежа – це не вигадка лісівників, а проблема,  яка набирає загрозливих масштабів у всьому світі. У зв’язку з цією ситуацією, науковці Академії двох країн — України та Білорусі планують зібрати цього року міжнародну науково-практичну конференцію в Україні , щоб обговорити шляхи подолання цієї проблеми.

За словами Володимира Бондаря, кліматичні зміни в світі, безумовно, мають вплив й на темпи всихання  українських лісів.

“Проблема всихання виходить за межі традиційного для неї ареалу, ми маємо проблеми і по ялинниках у Карпатах, і по соснових насадженнях — у Поліській зоні, у дубових — в інших зонах, там, де вони розповсюджені. На жаль, проблема не вибирає ні регіон, ні інші якійсь ознаки. Вона є, вона характерна для всіх регонів, і з нею, відповідним чином, треба боротися”,— сказав Володимир Бондар.

фото Держлісагентство України

 

він також повідомив, що, незважаючи на всі зусилля лісівників,  станом на 1 січня 2019 року загальна  площа всихання становить майже 440 тис. га., з них сосни – 240 тис.га, ялини європейської – 26 ти. га, дуба звичайного -107 тис. га, інших насаджень – 64 тис.га.

Читайте також: Всихання легень країни: чому масово гинуть українські ліси та як їх врятувати?

Щороку лісівники шукають різні підходи до вирішення цієї проблеми, яка набирає обертів.  Фахівці кажуть, що санітарні рубки — один з найдієвіших засобів, його використовують у більшості країн, де зіштовхнулися із проблемою короїда, який, в подальшому, провокує інші хвороби дерев та їхню загибель.

Також лісівники вдаються й до біологічних способів захисту. Так, минулого року, за досвідом турецьких спеціалістів, було відкрито лабораторію у Харкові. В ній експерементально вирощують мурахожука, який здатен знищувати короїда.

Читайте також: Жив на світі добрий жук

В публічному звіті Держлісагентства України щодо діяльності за минулий рік Володимир Бондар окреслив основні завдання лісівників, проблеми та досягнення галузі: обсяги лісовідтворення і вирощування лісів в країні, природоохоронні заходи,  проблеми  з всиханням та методи боротьби з шкідниками,  обсяги незаконних рубок, заготівля деревини та інші результати лісогосподарської діяльності.

 

Коментарі
Loading...