Бюджет-2019: фіскальне навантаження на ліс зросте  

Верховна Рада в ніч з 22 на 23 листопада у другому читанні ухвалила Державний бюджет на 2019 рік.

«За» проголосувало 236 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах.

Рішення прийнято в рамках так званого “бюджетного дня” в парламенті: 22 листопада Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу.  При цьому доходи від зміни Податкового кодексу вже враховані в проекті бюджету-2019 при підготовці документа до другого читання, пишуть «Сегодня».

Так, парламент вирішив підвищити:

ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9%;

ставки екологічного податку на викиди парникових газів в 24,4 рази – до 10 гривень за тонну;

ставки податку на користування надрами для видобутку нафти на 2%;

ставки податку на користування надрами для видобутку залізної руди на 0,8%;

рентну плату за користування лісом на 50%.

Рентний платіж – це платіж до бюджету частини прибутку, яка отримана підприємствами незалежно від їхньої діяльності, але пов’язаної з використанням природних ресурсів.

Платниками рентної плати за користування лісом є лісокористувачі, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціальних дозволів (лісорубних або лісових квитків) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами (п. 256.1 ст. 256 Кодексу).

Як зазначив нардеп Олег Кулінич, частина рентних платежів піде на утримання лісового господарства.

«Так, 26% ренти за спеціальне використання лісових ресурсів (у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) будуть зараховувати до спеціального фонду державного бюджету. Ці кошти (близько 300 млн гривень у 2019 році) будуть використовуватись для ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів в лісовому фонді. 37% ренти за спеціальне використання лісових ресурсів пропонується спрямувати до загального фонду бюджетів міст республіканського значення, районних бюджетів та бюджетів ОТГ. Решта 37% будуть спрямовуватися до загального фонду Державного бюджету», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

 

Читайте: Хто буде крайнім, якщо новий податок знищить лісову галузь?

Також було врегульоване питання оподаткування лісових земель. Документ встановлює максимальну ставку податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, – не більше 0,1 % та надано право місцевим радам встановлювати окремі ставки земельного податку за лісові землі, аж до нульової ставки.

Коментарі
Loading...