Через масштабні лісові пожежі з Сибіру втікають російські нафтовики та військові

Провідні російські нафтовидобувні компанії почали евакуацію робітників і припинили бурові роботи в регіоні через масштабні лісові пожежі. Про це пише Reuters з посиланням на джерела в галузі.

Видобуток російської нафти впав на початку липня до мінімального рівня за останні три роки. Це було пов’язано з поставками забрудненої нафти в Європу по нафтопроводу «Дружба» і призвело до скорочення експорту.

На сьогодні «Роснефть», «Газпромнефть» та інші великі компанії зіткнулися з іншою проблемою: нафтовидобутку загрожують лісові пожежі, які охопили Сибір.

Джерело Reuters в компанії, яка обслуговує Куюмбінське нафтове родовище в Красноярському краї (його розробляє «Роснефть»), заначає, що бурові роботи повністю були зупинені минулого тижня через пожежі. Сильне задимлення заважає вертольотам, за допомогою яких проводиться евакуація робітників.

«Іноді видимість становить близько 20 метрів… Неможливо дихати і працювати. Ми були змушені зупинити всі роботи на кілька днів минулого тижня», – розповів співрозмовник, додавши, що йому невідомо про точні рівні падінні видобутку.

Джерело в компанії «Роснефть» розповіло, що компанія вже вжила заходів щодо забезпечення безпеки співробітників і нафтовидобувних потужностей. За його словами, пожежі поки що не вплинули на загальний рівень видобутку.

«Роснефть», яка щодня видобуває близько 4,6 млн барелів на день, раніше планувала збільшити втричі видобуток за рахунок розробки трьох нових родовищ у Сибіру – Куюмбінське, Тагульське і Російське.

Тим часом, в одній з військових частин Красноярського краю почалися вибухи на складах боєприпасів.  Наразі, перевіряється інформація щодо причетності   лісових пожеж до вибухів на складах.

Вибухи на складі боєприпасів військової частини №74008

"Один склад вибухнув, а там їх багато", – на складах військової частини в Красноярському краї Росії детонують боєприпаси. ВIДЕО

Опубліковано Цензор.НЕТ Понеділок, 5 серпня 2019 р.

Нагадаємо, лісові пожежі, які почалися в другій половині липня, вже охопили понад 3 млн га території Сибіру.  У гасінні вогню беруть участь близько трьох тисяч людей, 390 одиниць техніки, 28 літаків та вертольотів. В Іркутській області, Красноярському краї, двох районах Бурятії та одному районі Якутії запровадили режим надзвичайної ситуації.

За чотири дні російської авіації вдалося ліквідувати лісові пожежі у Сибіру на площі 753 тисячі гектарів.

Екологи  прогнозують, що лісові пожежі в Сибіру здатні вплинути на клімат всієї планети, а для відновлення тайги знадобиться більше століття.

Коментарі
Loading...