Члени G7 готові допомогти Бразилії у гасінні масштабних лісових пожеж

Представники держав-членів G7 у неділю, 25 серпня, заявили про бажання надати допомогу країнам, на території яких знаходяться дощові ліси Амазонії. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Як підкреслив президент Франції Емманюель Макрон на полях саміту в Біарріце, фінансова і технічна допомога “великої сімки” “як можна швидше” повинна бути спрямована в країни, які потребують допомоги через пожежі. За його словами, Колумбія вже звернулася до міжнародного співтовариства із закликом про допомогу в гасінні пожеж.

“Тому ми повинні продемонструвати нашу готовність”, – заявив Макрон. Він підкреслив, що країни-члени “великої сімки” на даний момент підтримують контакт з усіма державами, на території яких простягаються ліси Амазонії, обговорюючи з ними деталі надання технічної та фінансової допомоги в гасінні пожеж. Планується, що для боротьби з лихом буде задіяний “міжнародний механізм мобілізації”.

Президент Бразилії Жаір Болсонару роздратовано відреагував на те, що пожежі в Амазонії обговорюються на саміті G7 без участі представників цієї країни. Раніше він вже звинувачував Макрона в “колонізаторської менталітеті”. У свою чергу президент Франції заявив, що відчуває себе обдуреним Болсонару в питанні захисту клімату. Проблема лісових пожеж в Амазонії має міжнародне значення, вказав Макрон, додавши, що тут йде мова “про біологічне різноманіття, кисні і боротьбі з глобальним потеплінням”.

24 серпня, в день відкриття саміту G7 у Франції, глава Євроради Дональд Туск заявив, що якщо Бразилія не зробить дієвих заходів з гасіння лісових пожеж, під загрозою може опинитися підписання угоди про зону вільної торгівлі між групою спільного ринку латиноамериканських держав Меркосур та Євросоюзом. Підготовка даної угоди завершилася в кінці червня 2019 року.

За даними Національного інституту космічних досліджень Бразилії (INPE)  в період з січня по серпень 2019 року в країні було зареєстровано близько 73 000 лісових пожеж.

Лісові пожежі є поширеними в Амазонії в посушливий сезон, який триває з липня по жовтень. Вони можуть бути спричинені природними подіями, такими як удари блискавки, а також фермерами та лісорубами, що розчищають землю під посіви чи для випасу худоби.

Екоактивісти заявляють, що масове знищення лісів спричинила антиекологічна риторика президента Бразилії Жаїра Болсонару.

У відповідь пан Болсонару, давній скептик щодо існування змін клімату, звинуватив закордонні неурядові організації у тому, що вони розпочали пожежі, щоб зашкодити іміджу його уряду.

Пізніше він сказав, що уряду не вистачає ресурсів для боротьби з пожежами.

Нагадаємо, пожежі в тропічних лісах Амазонки, які називають “легенями планети”, на території Бразилії почалися на початку серпня. У деяких штатах оголошено надзвичайний стан. Число осередків займання продовжує зростати.

 

Коментарі
Loading...