Дерева з пнів: на Волині хочуть посадити сосну жорстку

Незабаром в лісгоспах країни стартуватиме  щорічна весняна посадка. Лісівники висаджуватимуть і традиційні лісові породи дерев, й експериментальні,  адже завжди у пошуках кращого для довкілля. Лише на території Городоцького лісового господарства (Маневицький район, Волинська область) у 2019 році планують висадити близько мільйона сіянців, пише Ресурс з посиланням на Перший канал соціальних новин.

В якості експерименту на Волині планують посадити новий вид – сосну жорстку (Pinus rigida). Це єдине хвойне дерево, яке самостійно виростає з пнів. З листяних порід таку здатність мають вільха і береза.

«Хочемо цього року посіяти, а наступного – висадити і побачити, як вона росте в наших умовах», — розповідає інженер лісових культур ДП «Городоцьке лісове господарство» Олена Некрешевич.

«В тому ж обсязі, що зрізаємо, ми відновлюємо ліс цього року або наступного. Це взагалі єдиний природний ресурс, який людина відновлює після використання, тому пустель на Волині точно не буде», — переконує фахівець.

Директор державного підприємства Віктор Данилюк каже, посадка дерев триває лише кілька тижнів, однак готуються до неї весь рік. Спершу лісники заготовляють і сушать насіння, потім сіють його на території розсадників, доглядають за сіянцями – підливають їх, створюють затінок або ж навпаки — відкривають сонцю. Сіянці сосни можна пересаджувати до лісу вже за рік, а от ялини – лише за два. Це дерево росте повільніше.

Директор державного підприємства Віктор Данилюк

Всього у 2019 році у цьому підприємстві на ведення лісового господарства планують витратити 20 мільйонів гривень.

Сіянці сосни у розсаднику

 

У цьому лісгоспі хочуть відновити ліс на понад 350 гектарах землі. На частині створять лісові культури – тобто посадять деревця, а на частині проведуть спеціальні заходи із догляду, щоб допомогти лісу відновитися природним способом. Зокрема, на болотистій місцевості добре відростає вільха. Там новий ліс з’являється вже за 3-4 роки.

Головний лісничий Сергій Бабік пояснює, що місця для посадки обирають невипадково. Для цього кожен лісничий обстежує свою територію, дивиться, де і які породи можуть рости, чи підходить для них ґрунт, що тут росло раніше тощо. Далі лісничий складає проект відновлення лісу і захищає його спершу у лісгоспі, а тоді – в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Основні породи, які планують посадити, це сосна і ялина, однак поряд з ними посадять й листяні дерева. Бо в таких умовах, зокрема, краще розводяться звірі.

Якщо не буде нічних заморозків і снігу, посадку лісу можуть почати вже наприкінці лютого. Для цього традиційно залучать громадськість. Адже роботи тут багато і виконати її потрібно швидко – поки ґрунт максимально сприятливий для саджанців.

Площі, засаджені сосною
Головний лісничий Сергій Бабік

Коментарі
Loading...