Деревообробна галузь України опинилась на межі зупинки

Українська деревообробна галузь опинилася на межі повної зупинки й банкрутства через відсутність чіткої та прозорої державної стратегії її розвитку. Про це повідомив голова Асоціації деревообробних і лісозаготівельних підприємств Західної України Ігор Соболевський  під час прес-конференції в УНІАН, що відбулось вчора, повідомляє Ресурс.

Через відсутність підтримки галузі з боку держави, українські деревообробники готові виходити на акції протесту по всій Україні.

За словами пана Соболевського,  існуюча законодавча база, яка регулює деревообробну галузь в Україні, не є ефективною. Водночас, для вирішення існуючих у деревообробній галузі проблем в Україні необхідно створити Міністерство лісового господарства, а також ухвалити законодавчу базу, яка забезпечуватиме єдині та прозорі правила в цій галузі.

Крім того, для підтримки деревообробної галузі необхідно впровадити державні програми підтримки, які дозволили б стимулювати виробництво кінцевих продуктів – меблів та столярних виробів, а також паливних та енергетичних матеріалів.

“Якщо новий уряд, нова влада не повернеться обличчям до деревообробної галузі, нам не залишиться нічого іншого, крім як вийти на вулиці з масовими протестними акціями. Іншого шляху ми не бачимо, оскільки ніхто не хоче нас слухати”, – підкреслив Соболевський.

Крім того, голова Асоціації деревообробних і лісозаготівельних підприємств Львівщини Микола Когут зазначив, що через неефективне законодавче регулювання галузі деревообробка в Україні опинилася на межі банкрутства, а ціни на українську продукцію деревообробки є неконкурентоспроможними. Позицію голови Асоціації  деревообробних і лісозаготівельних підприємств Західної України  Ігоря Соболевського про необхідність створення в Україні Міністерства лісового господарства підтримали: голова Чернівецької асоціації деревообробників Дмитро Саїн, голова Асоціації деревообробників Київщини Олександр Ілюшенко, голова громадської організації “Об’єднання “Кластер” деревообробників Черкаської області” Андрій Зубченко та інші представники деревообробної галузі країни.

Коментарі
Loading...