Деревообробник Олександр Місюра опублікував підтвердження фактів ймовірних зловживань на ринку деревини

Найсвіжіше документальне підтвердження фактів ймовірних зловживань на ринку деревини під час торгівлі лісгопами лісом-кругляком тощо, а також – доказ правильності дій депутатів щодо нещодавного ухвалення Закону «Про ринок деревини».

Отримав відповідь від одного з лісгоспів Рівненщини про те, де, як і коли продавався цим державним підприємством ліс-кругляк.

Отож, що маємо?

1️⃣ У першому випадку, торги деревиною проводила Українська енергетична біржа, а лісгоспи виставили покупцям горещвісну корупційну вимогу «попереднього огляду деревини».
Який результат?
Переможем аукціону став той учасник, якому лісгосп підписав «Акт попереднього огляду» (тобто в ручному режимі відібрав потрібного покупцям).

В чому корупційна родзинка?

В тому, що «щасливчик», якому лісгосп видав «Акт попередьного огляду», тобто фізично допустив до аукціону, купив лоти за стартовими цінами, які в 2 рази відрізняюсься від ринкових.

Іншими словами, можна припустити, що ніяких конкурентних торгів та змагальності взагалі не було, а, ймовірно, спрацювали якісь попередні домовленості.

2️⃣ У другому випадку, замість горезвісної площадки, назва якої Товарна Біржа Суренж ймовірними махінаціями зайнялася новоспечена Аграрна біржа.

Нагадаю, ще зовсім нещодавно ТБ «Суренж» сотні тисяч кубів лісу-кругляку «проганяла» для потрібних покупців за цінами в рази нижче ринкових. А сьогодні цю юрособу ліквідували, щоб замісти сліди та уникнути відповідальності.
Сарненське Лісове Господарство повідомило, що продало деревину через Аграрну біржу за стартовими цінами.
Що дивно? У тій же ш відповіді вказано, що інші лоти з такою ж деревиною продані в 2 а то й більше разів дорожче.
От цікаво, куди дивиться Офіс Генерального прокурора, Державне бюро розслідувань, НАБУ, Національна поліція України тощо?! Усі ж ознаки (склади злочинів) і можливих маніпуляцій, корупції на поверхні. Наявна шкода для державного підприємства у формі недоотриманих матеріальних благ!

Які висновки можна зробити?

1️⃣Ухвалення Проєкту Закону #4197-д правильна і необхідна подія, однак вкрай важливо пришвидшити його 2-ге читання та прийняття в цілому. Звісно, з усіма правками та зауваженнями усіх стейкхолдерів.
2️⃣ Чиновники-лісівники, наприклад, той самий Начальник, який очолює Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, має назавжди позбавленим доступу до керівних посад у лісовій галузі. Таке враження, що корупція у них в крові: обіцяють працювати чесно, а тишком-нишком продовжують розкрадати лісові ресурси та вигадувати всілякі «схеми».

Сподіваюся, Офіс Президента України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України розуміють необхідність якнайшвидшого прийняття Закону «Про ринок деревини», яким продаж лісу зробити відкритим та прозорим, а правила – однакові для всіх.

Коментарі
Loading...