Держгеонадра хоче видобувати алмази в Україні

У Держслужбі геології і надр знову заговорили про плани видобувати алмази в Україні. За словами чиновників, поклади самого твердого в світі мінералу у нас досить перспективні, але от грошей на їх пошук поки немає, пишуть «Сегодня».

За даними Держслужби, кристали алмазів в різний час знаходили в Донецькій, Запорізькій, Вінницькій, Рівненській та Хмельницькій областях, пише “Ресурс“.

Зараз пошукові роботи ведуться недалеко від міста Кропивницький, де пару років тому виявили невеликі поклади кімберліта – гірської породи, в якій часто знаходять алмази. В цілому ж експерти держслужби запевняють – за регіональними і локальними критеріями алмазонасиченості Україна має всі передумови для відкриття промислових родовищ алмазів – як корінних (в кімберлітових трубках), так і розсипних.

Читайте: Корисні копалини: що озолотить Україну?

За словами чиновників, пошукові роботи будуть дуже дорогими: країні знадобиться мінімум $300 млн з держбюджету, але кожен витрачений долар окупиться в сто разів через кілька років.

“Наприклад, протягом п’яти років було витрачено $300 млн на пошуки австралійських родовищ алмазу (трубка Аргайл і інші). Тобто $ 60 млн на рік. Через 4 роки з початку експлуатації трубка Аргайл покрила витрати на геологорозвідувальні роботи і вже почала приносити прибуток, – заявив глава Держгеонадр Олег Кирилюк. – Кошти, які спрямували на розвідку родовищ алмазів, поверталися б державі в сотні разів і могли б наповнювати казну нашої країни “.

Щоправда економісти дотримуються протилежної думки:

“Дійсно, поклади алмазів у нас є, і це відомо давно. Але проблема в тому, що їхня собівартість буде настільки високою через високі витрати на промисловий видобуток, що це робити просто невигідно. Так само, як і добувати золото з океану, в якому його мільйони тонн. Наприклад, поклади срібла є в Чехії та Німеччині, а золота – в Іспанії. Але вони теж не займаються видобутком “, – говорить економіст Олександр Охріменко.

Коментарі
Loading...