Держлісгоспи зазнають збитків через невикуплену сировину

У лісовій галузі склалася загрозлива ситуація через те, що деревообробні підприємства не завжди викуповують задекларовані на аукціонах об’єми сировини.
Про це йшлося на нараді під головуванням заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря з начальниками обласних управлінь щодо реалізації деревини для вітчизняних деревообробних підприємств, повідомляє прес-служба Держлісагентства.

“Наразі склалася досить загрозлива ситуація, коли державні лісогосподарські підприємства заготовляють деревину, а реалізувати її за ринковими цінами стає неможливо. Спостерігається тенденція, коли деревообробні підприємства не викуповують визначені об’єми сировини, які були задекларовані під час проведення аукціонів. У зв’язку з цим державні лісгоспи зазнають фінансових збитків, що призводить до зменшення сплати податків до бюджетів усіх рівнів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час наради було обговорено питання стагнації внутрішнього ринку реалізації необроблених лісоматеріалів, а також погіршення фінансового становища лісогосподарських підприємств та заходи і шляхи вирішення цих проблем.

“Допоки не буде законодавчо врегульоване питання ринку деревини, лісова галузь має напрацювати єдину політику щодо збалансованої роботи у цьому питанні всіх лісогосподарських підприємств”, – акцентував Бондар.

Читайте: ЄС ініціює переговори з Україною щодо скасування мораторію на експорт деревини

Як зазначає “Ресурс“, на внутрішньому ринку склалася ситуація, коли нелегальна деревина продається на третину дешевше, ніж офіційна.
Через обмеження експорту деревини внутрішній ринок виявився перезаповнений деревиною, яка не знаходить достатньо покупців всередини країни.

Коментарі
Loading...