Дорожчає бензин та автогаз: що буде з цінами на пальне?

Квітень приніс неприємний сюрприз автомобілістам. З початку місяця ціни на заправках пішли вгору. Зокрема, середня вартість літра бензину А-95 зросла на 35 копійок. Крім того, продовжується зростання цін на скраплений газ. У понеділок, 8 квітня, середня по країні ціна літра бензину А-95 становить 28,78 грн, дизельного палива – 28,36 грн, скрапленого газу – 12,93 грн.

«З початку року і до кінця березня ціна бензину на вітчизняних заправках майже не змінювалася. При тому, що за цей час вартість нафти виросла з 63 майже до 70 доларів за барель. Крім того, в країнах, звідки ми імпортуємо бензин, непропорційно зросли оптові ціни на це пальне. Всі ці фактори призвели до того, що з кінця березня літр бензину на деяких українських заправках подорожчав майже на гривню », – повідомив« ФАКТАМ »директор« Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

При цьому, за словами експерта, вартість дизельного палива залишилася на колишньому рівні.

«Що стосується перспектив, то, швидше за все, ціни на бензин і дизпаливо стабілізуються на нинішньому рівні. У всякому разі істотного зростання їх вартості найближчим часом не повинно статися. Якщо, звичайно, не буде різких коливань нафтових котирувань на світовому ринку.

А ось зі зрідженим газом ситуація дещо інша і не зовсім зрозуміла. За нашими розрахунками, враховуючи поточні поставки з-за кордону, до кінця квітня може виникнути нестача цього пального. Проте його ціна особливо не росте. Ми очікували, що до теперішнього моменту ціна літра зрідженого газу виросте до 14 гривень, проте він поки стоїть майже на гривню дешевше. Але, швидше за все, коригування вартості скрапленого газу найближчим часом таки відбудеться “, – підсумував Сергій Куюн.

Варто відзначити, що в понеділок, 8 квітня, ціни на нафту виросли в ході ранкових торгів до найвищого рівня з листопада 2018 року – до 70,66 долара за барель нафти марки Brent. Це обумовлено скороченням поставок ОПЕК і санкціями США проти Ірану і Венесуели. Крім того, прокремлівські збройні формування почали наступ на столицю Лівії місто Тріполі.

«Ціни на нафту марки Brent з початку року зросли більш ніж на 30%. Драйвером зростання стало скорочення поставок альянсом OPEC + і оптимізм з приводу успішного результату торгових переговорів між США і Китаєм », – йдеться в аналітичній записці банку J.P.Morgan.

Водночас, аналітики консалтингової компанії FGE заявили, що скорочення поставок ОПЕК і союзниками організації ведуть до того, що «надлишкові запаси нафти зникають». На їхню думку «ринок готовий до зростання цін на нафту марки Brent до 75 доларів за барель або вище».

Однак, незважаючи на безліч поточних факторів, ціни на нафту в кінці нинішнього року можуть знизитися.

Як заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак, Росія неохоче бере участь в угоді з ОПЕК про скорочення видобутку нафти і може наростити її виробництво, якщо угода ОПЕК + не буде продовжена до закінчення терміну її дії 1 липня.

Варто відзначити, що в Росії видобуток нафти досягла в минулому році рекордно високого рівня в 11,16 млн барелів на добу. У Сполучених Штатах видобуток нафти в кінці березня також досягла світового рекорду в 12,2 млн барелів на добу. Ці фактори, на думку експертів, можуть призвести до зниження світових цін на чорне золото.

Читайте: Україна в 2018 році скоротила імпорт газу на 25%

Суттєве зростання світових цін на нафту почався в середині лютого. Тоді експерти пояснили різкий стрибок нафтових котирувань скороченням країнами ОПЕК + видобутку нафти і її постачанням на світовий ринок.

Коментарі
Loading...