ДСНС попереджає про підвищення рівня води на водоймах країни

Через сильні і рясні зливи в Україні можливі вихід річок з берегів і повені. У ДСНС вже попередили, що в окремих регіонах рівень води в річках може підвищиться на два метри, повідомляє прес-служба відомства.

За даними УкрГідрометцентру, внаслідок значних та сильних дощів, 21-23 травня очікуються (продовжаться) підйоми рівнів води (над поточними рівнями):

– на річках басейнів Прип’яті і Захiдного Бугу на 0,2 – 0,8 м з виходом води на заплаву та її подальшим затопленням, частковим затопленням, сільгоспугiдь. На річці Случ (г/п Сарни) можливе досягнення відмітки часткового затоплення присадибних ділянок, господарських споруд, окремих будинків у прирічкових сільських населених пунктах Сарненського р-ну Рівненської обл.

– на рiчках басейнiв Прута та Сiрету на 1,0 – 2,0 м, на окремих дiлянках до 2,5 м.

– у верхiв’ях та середнiх течiях річок Закарпаття, на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) на 0,5 – 1,5 м;

– на ділянці Тиси В.Бичкiв-Вилок та в нижнiх течiях її приток, на окремих дiлянках річок басейну Дністра до 2 м – 2.5 м, з початковим виходом води на заплаву, частковим затопленням с/г угідь.

Можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку, швидкоплинні підвищення рівнів води на малих водотоках, що може зумовити . локальні пiдтоплення. У Карпатах iснує загроза утворення селевих потокiв.

Коментарі
Loading...