Дубовий ліс на Черкащині посадять з жолудів, які зберігалися у ставку

На Черкащині  із «ставкових» жолудів посадять  дубовий ліс.  Лісівники Корсунь-Шевченківського лісового господарства розповіли про  нестандартний спосіб зберігання жолудя взимку у ставку, який вони  випробовують вже два роки, пише Ресурс з посиланням на Черкаське ОУЛМГ.

Ще у 2018 році головний спеціаліст Корсунь-Шевченківського лісгоспу Петро Гоголюк вирішив проекспериментувати і разом з працівниками Квітчанського лісництва заклав на зберігання 300 кілограмів жолудя у проточній воді одного з каскаду ставків, що знаходяться неподалік лісництва. Жолудь добре зберігся, був висіяний у лісі та мав практично стовідсоткову схожість.

Фото Черкаського ОУЛМГ
 «Восени минулого року ми збільшили площу металевої конструкції, зробили жолоб для спускання та піднімання мішків. Занурили у воду три тонни жолудя дуба звичайного та червоного. Лісове насіння знаходилося там аж дотепер. І зараз маємо  відмінний посівний матеріал, який ідеально зберігся. А от від колег своїх знаю, що цього року є проблема з жолудем, який зберігали у траншеях, бо багато його зіпсувалося. Метод зберігання у воді не новий, скоріше «забутий старий», проте в умовах зміни клімату доводиться експериментувати та змінювати підходи до лісовирощування. А ліс починається з насіння, тож цей напрямок надважливий», – зазначає Петро Гоголюк. 

Жолуді, які дістають із ставка, лісівники обробляють препаратом від грибка «Фундазол», замочуючи у розчині на 15-20 хвилин. А опісля цього доставляють у ліс.

«Останній етап перед посівом – застосовуємо німецький препарат HUKINOL – засіб для відлякування диких тварин, що має досить специфічний запах. Таким чином ми впевнені, що наступні 3-4 місяці козулі та кабани не зайдуть на ділянку та не знищать молоді пагінці, які посходять», – додає Петро Гоголюк.

Висівають жолудь механізовано, що значно економить кошти підприємства на оплату праці, у рази пришвидшує виконання робіт та дозволяє відійти від людського фактору.

Загалом у Корсунь-Шевченківському лісгоспі «жолудів зі ставка» вистачить, щоб висіяти їх на площі у  50 гектарів.

Коментарі
Loading...