Дві іноземні компанії ведуть боротьбу за закарпатське золоте родовище

Кинуте багато років тому Мужіївське родовище золота і інших металів в Закарпатській області стало місцем жвавих дискусій — кіпрська компанія Avellana Gold і британська Gofer Mining PLC не можуть вирішити, кому з них належить розробка цінних металів Закарпатської області.

Як повідомляє LIGA.net трьома роками раніше кіпрська компанія Avellana Gold прийшла на родовище з серйозними намірами — вона збиралася вкласти $20 млн у розвідку та видобуток. І все б було добре, але в квітні на рудник зазіхнув інший претендент — британська Gofer Mining PLC стала претендувати на активи збанкрутілої компанії «Закарпатполіметали, яка розробляла Мужієво на початку 2000-х.

Примітно, що в 2012-му золоторудна родовище перейшло під контроль «Карпатської рудної компанії (КРК), яка отримала дозвіл Держгеонадр на видобуток в Мужієво. Була тільки одна проблема — всі наземні споруди належали збанкрутілому “Закарпатполиметаллу”, пише “Ресурс“.

КРК викупила у банкрута частину активів, але в 2014-му колишні власники подали в суд, вказавши, що майно було реалізовано за заниженою ціною. У підсумку проти КРК відкрили дві кримінальні справи.

Далі, по своїх особистих міркувань, в серпні 2016-го КРК була продана вищезгаданої Avellana Gold Ltd. за 9 млн гривень.

Кіпрський інвестор привів в порядок всі справи і запланував активні роботи на середину 2018-го, і до певного моменту все було тихо. Однак у квітні 2019 року комітет кредиторів “Закарпатполиметалла” одноголосно вибрав британську компанію Gofer Mining PLC інвестором підприємства.

Як підсумок – Avellana Gold Ltd має ліцензію на видобуток, яку Держгеонадра видали «Карпатської рудної компанії. Але при цьому Gofer
Corporation, згідно з рішенням суду, може відновити права на активи «Закарпатполіметалів,
які були продані КРК.

Однак без обох складових — активів і ліцензії — ні одна з компаній не зможе розпочати роботи в копальні.

Мужіївське родовище – єдине в Україні, яке має затверджені запаси золота в обсязі 55 тонн, що за сьогоднішніми цінами становить близько $ 2,3 млрд.

Коментарі
Loading...