Джипами… по заповідниках?

Організатори автомобільних змагань  знову завдали шкоди флорі і фауні Національного парку “Олешківскі піски”. Всупереч законодавству (стаття 21 «Закону України про природно-заповідний фонд України» та «Положення про Національний природний парк «Олешківські піски», наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 року № 80), без попередження адміністрації парку, учасники змінили маршрут, проїхавши 10 км територією національного парку, повідомляє Ресурс з посиланням на сторінку парку “Олешківські піски” у Facebook.

фото парку “Олешківські піски”

“Приблизно сорок машин і мотоциклів два дні їздили піщаними дюнами, знищуючи ендемічну рослинність та лякаючи мешканців пустелі – пташок та дрібних тварин. Намагалися додзвонитися  до київського клубу “Андреналін”, який є організатором чемпіонату, але їхні телефони не відповідали”, – розповідає директор парку Андрій Непрокін.

 

Напередодні змагань каже дирекція парку,  із заявником – ГО Квадроциклетний клуб «Адреналін», головним суддею Семеновим Сергіем Миколайовичем було погоджено схему траси для проведення заходу за межами Національного природного парку «Олешківські піски».

У змаганнях «Boss Baja Ukraine 2018» взяли участь 43 екіпажі гоночних автомобілів, мотоциклів та квадроциклів з різних міст України, Туреччини, Польщі, Росії та Чехії.

Читайте також: Українська Сахара. Олешківські піски вражають… та попереджають

Змагання ралі-рейдів та джипінгу проводять тут не вперше.  У 2012 -2013 році такі змагання вже завдали значної екологічної шкоди  екосистемам парку.  Мабуть,  подібна увага, навіть з допомогою таких заходів, унікальному парку країни зовсім не потрібна.

Національний природний парк «Олешківські піски» створений відповідно до Указу Президента України від 23 лютого 2010 року № 221, що стало великою перемогою екологів та науковців України. Олешківські піски являють собою один з найдивовижніших ландшафтів України. Незважаючи на те, що Олешківські піски називають пустелею та за температурним режимом і кількістю опадів їх можна швидше віднести до напівпустель. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів, і гарячі вертикальні потоки, що йдуть від пісків, розганяють дощові хмари, через те опади тут трапляються рідко. Часто виникають піщані бурі, під час яких не видно ні неба, ні сонця. Парк вирізняється великим ступенем природного різноманіття, тут представлені різні природні ландшафти — від водойм, до піщаних ділянок пустельного та напівпустельного типів. Флора Парку представлена степовою, лучною, лісовою, водно-болотною, прибережно-водною рослинностями. Тваринний світ потребує  особливої уваги і охорони (57 видів занесені до Червоної книги України). (Олешківські піски).

Коментарі
Loading...