Екологи намагаються призупинити будівництво “Північного потоку”

Німецька екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) звернулася до Вищого адміністративного суду в Грайфсвальді з проханням переглянути дозвіл на експлуатацію газопроводу “Північний потік-2”, виданий гірничою інспекцією Штральзунда, пише DW.

“DUH вимагає у гірничого відомства Штральзунда взяти до уваги нові наукові дані про неконтрольовані викиди метану і перевірити його витік під час видобутку, транспортування та переробки природного газу. Метан є основною складовою природного газу та завдає у 86 разів більше шкоди клімату, ніж CO2”, – повідомили в організації у середу, 5 серпня.

“Ми впевнені, що “Північний потік-2″ не отримав би дозволів на основі доступних зараз наукових знань. Тепер необхідно враховувати нові методи вимірювання витоку метану, оскільки вони показують, що трубопровід має величезний вплив на наш клімат”, – наголосив очільник відділу енергетики та захисту клімату DUH Константін Цергер (Constantin Zerger).

Речник суду в Грайфсвальді підтвердив агенції новин dpa надходження скарги. Дату першого розгляду ще не визначили. У компанії Nord Stream 2 AG повідомили, що взяли скаргу до відома, передає агенція “Інтерфакс”.

Нагадаємо, Суд Європейського Союзу виніс рішення про те, що російський газопровід “Північний потік-2” має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.

Коментарі
Loading...