Експерти прогнозують, що боротьба з пластиком може суттєво вплинути на ринок нафти

Нафтова галузь недооцінює вплив змінених споживчих настроїв на свій бізнес: боротьба з пластиковими відходами підірве попит на нафту більше, ніж було прийнято вважати, пише Financial Times.

Кафе і ресторани відмовляються від пластикових соломинок, магазини — від одноразових пакетів, в багатьох країнах приймають закони про обмеження одноразової упаковки в  різних галузях. Рано чи пізно ці зміни вплинуть і на нафтогазові компанії.

Зараз більше половини світового попиту на нафту забезпечує транспорт. На частку нафтохімії припадає лише 15% споживання нафти, проте Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) очікує, що до 2040 року ця частка досягне 50%. Нафтохімічні підприємства залишаться головним джерелом попиту на нафту, зростання якого буде прискорюватися, а не сповільнюватися, як в інших сегментах.

Однак деякі експерти вважають помилковим припущення, що в наступні два десятиліття попит на пластмаси та вироби з них буде зростати значно швидше світової економіки, як це було в останні десятиліття.

Прогнози МЕА й інших компаній і організацій виходять зі стабільно високого споживання пластмас — з ростом в середньому на 3% в рік у 2017-2040 роках. Для цього діючі ринки, що розвиваються повинні зберегти існуючі моделі споживання. Крім того, повинні реалізуватися очікування, що “невидимий пластик” (компоненти цифрової інфраструктури, смартфонів і інших електронних пристроїв) стане новим незамінним джерелом попиту.

Однак зараз 45% усього пластику, що виготовляється в світі йде на пакувальні матеріали, тоді як на електроніку — лише 7%.

Зменшення використання пластикових пакетів —та інших видів пластику може уповільнити зростання його загального споживання удвічі в найближчі два десятиліття, тим самим послаблюючи перспективи попиту на нафту.

Коментарі
Loading...