Експорт вітчизняних плодів та ягід виріс на 40%

Українські садоводи нарощують експорт плодів та ягід. Найбільше експортують волоських горіхів, однак активно продають за кордон і заморожені ягоди. Цього року зріс продаж за кордон українських кавунів.  

Експорт українських плодів та ягід за 9 місяців поточного року становив 157 мільйонів доларів, що на 40% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомила асоціація “Укрсадпром”, передає “Інтерфакс-Україна“.

Головними продуктами в цій групі стали волоські горіхи, яких поставлено на 69 млн доларів, заморожені плоди і ягоди – 61 млн доларів, яблука і груші – 10 млн доларів.

“Найпомітнішим в натуральному вираженні виявився зростання експорту волоських горіхів (з 13 тис. тонн за 9 місяців 2017 року до 20 тис. тонн за аналогічний період поточного року), яблук і груш (з 9 тис. тонн до 29 тис. тонн відповідно) “, – наголошується в повідомленні на сайті асоціації.

Основним ринком збуту залишився Європейський Союз, поставки в який приносять близько 2/3 всіх валютних надходжень. У січні-вересні 2018 року найбільші закупівлі фруктів здійснили Польща (32,3 млн доларів), Франція (11,7 млн ​​доларів), Білорусь (10,9 млн доларів), Туреччина (10,6 млн доларів), Нідерланди (8, 8 млн доларів), Німеччина (7,4 млн доларів) і Італія (7,2 млн доларів).

“Якщо не враховувати імпорт екзотичних для України фруктів (в основному, цитрусових і бананів), за три квартали 2018 року позитивне сальдо зовнішньої торгівлі плодами та ягодами досягло 75 млн доларів”, – відзначили в асоціації.

Яблука українського виробництва експортуються в більш ніж 50 країн, при цьому закуповуються переважно Білоруссю (43%), Молдовою (20%) і Швецією (10%).

“У поточному році середня експортна ціна на українські яблука становить понад 340 доларів за тонну, однак помітно відрізняється при продажу в Білорусь (305 доларів за тонну) і в європейські країни (805 доларів за тонну)”, – зазначили в “Укрсадпроме”.

В асоціації помітили, що лущені волоські горіхи постачаються за кордон по 3670 доларів за тонну, а заморожені ягоди – приблизно по 1700 доларів за тонну.

Серед нових напрямків українського експорту асоціація виділяє початок поставок яблук нового врожаю у вересні поточного року на ринки Іспанії, Катару, Кувейту, Саудівської Аравії і ОАЕ. Середня ціна яблук нового врожаю при експорті становила 810 доларів за тонну.

Цього року вперше за останні три сезони Україна збільшила експорт кавунів.

Коментарі
Loading...