Екзотичним вінницьким деревам-гікорі понад 100 років

122-річні дерева гікорі білого ростуть на Вінничині, у Гайсинському лісгоспі. Батьківщиною цієї рідкісної і цінної породи є Північна Америка, повідомляє  Ресурс .

Цінність  цього дерева породи  у властивостях деревини і плодів. Деревина міцна, пружна, стійка  до зносу, але в обробленні інструментом нелегка.  За твердістю дерево в рази перевищує червоний дуб. Горіхи містять понад 70 % олії і до 15 % вуглеводів.

фото i-vin.info

На Вінниччині цю породу  вводять у лісові насадження вже не перший рік, розповідають у Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.   

фото https://vinwood.gov.ua/

Сьогодні страрожили гікорі ростуть на площі у 0,2 га. Останніми роками лісівники області все частіше насаджують молоді дерева гікорі.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

– Це дійсно цінна порода, перспективна у вирощуванні, тому Гайсинський лісгосп планує створювати лісові культури за участю гікорі білого. Цього року висіяно 1 кг насіння гікорі білого у базовому лісорозсаднику ДП «Гайсинський лісгосп» для вирощування садивного матеріалу для наших лісництв. Насіння було зібрано у даному 122-річному насадженні Соболівського лісництва, – розповіла інженерка з лісових культур Оксана Юрченко.

Читайте також: Корковим деревам добре на Волині

«Поважний» вік вінницьких насаджень свого часу визначили таксатори Української лісовпорядної експедиції під час базового лісовпродядкування.

Ще одна  назва дерева гікорі – карія (Carya olivaeformis). Це назва грецькою ( горішник ), а гікорі – назва американська, де здавна їдять ці горіхи.

До роду гікорі відносять близько 27 видів : це Карія бахромчата, яйцеподібна, Іллінойська, пекан, гікорі гіркий, Карія водна, тонкинська, флоридська, техаська тощо.

 Одним з головних достоїнств цього дерева є те, що навіть після обробки барвниками воно зберігає пружність і прекрасно гнеться. З деревини гікорі індіанці робили луки, а англійці застосовували її для візків. Зараз карію використовують для оформлення інтер’єрів, виготовлення барабанних паличок, рукояток для інструментів, меблів і багато інших корисних речей.

Коментарі
Loading...