122-річні дерева гікорі білого ростуть на Вінничині, у Гайсинському лісгоспі. Батьківщиною цієї рідкісної і цінної породи є Північна Америка, повідомляє Ресурс .
Цінність цього дерева породи у властивостях деревини і плодів. Деревина міцна, пружна, стійка до зносу, але в обробленні інструментом нелегка. За твердістю дерево в рази перевищує червоний дуб. Горіхи містять понад 70 % олії і до 15 % вуглеводів.

На Вінниччині цю породу вводять у лісові насадження вже не перший рік, розповідають у Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Сьогодні страрожили гікорі ростуть на площі у 0,2 га. Останніми роками лісівники області все частіше насаджують молоді дерева гікорі.

– Це дійсно цінна порода, перспективна у вирощуванні, тому Гайсинський лісгосп планує створювати лісові культури за участю гікорі білого. Цього року висіяно 1 кг насіння гікорі білого у базовому лісорозсаднику ДП «Гайсинський лісгосп» для вирощування садивного матеріалу для наших лісництв. Насіння було зібрано у даному 122-річному насадженні Соболівського лісництва, – розповіла інженерка з лісових культур Оксана Юрченко.
Читайте також: Корковим деревам добре на Волині
«Поважний» вік вінницьких насаджень свого часу визначили таксатори Української лісовпорядної експедиції під час базового лісовпродядкування.
Ще одна назва дерева гікорі – карія (Carya olivaeformis). Це назва грецькою ( горішник ), а гікорі – назва американська, де здавна їдять ці горіхи.
До роду гікорі відносять близько 27 видів : це Карія бахромчата, яйцеподібна, Іллінойська, пекан, гікорі гіркий, Карія водна, тонкинська, флоридська, техаська тощо.
Одним з головних достоїнств цього дерева є те, що навіть після обробки барвниками воно зберігає пружність і прекрасно гнеться. З деревини гікорі індіанці робили луки, а англійці застосовували її для візків. Зараз карію використовують для оформлення інтер’єрів, виготовлення барабанних паличок, рукояток для інструментів, меблів і багато інших корисних речей.