Електронний облік деревини діє в Україні лише в лісгоспах Держлісагентства

Електронний облік деревини діє в Україні лише в лісових господарствах Державного агентства лісових ресурсів, а в 27 відсотках інших лісів деревина не обліковується.

Про це сказав сказав заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час зустрічі з дипломатом економічного відділу Посольства США в Україні Валерією Солано, повідомляє Ресурс з посиланням на прес-службу відомства.

«Під час заготівлі деревини фахівці лісового господарства класифікують її та заносять до системи електронного обліку. Тому можна легко перевірити сортимент деревини. Однак, електронний облік діє лише у лісгоспах Держлісагентства, а в 27% українських лісів деревина не обліковується. Потім деревина продається, зокрема, на електронних торгах», – пояснив посадовець технологію заготівлі та продажу деревини.

Також Володимир Бондар зазначив, що з 2017 року в Україні діє повний мораторій на експорт ділового лісу.

«Лісгоспи, які підпорядковані Держлісагентству, можуть експортувати лише дров’яну деревину, яка не була реалізована на внутрішньому ринку і залишилася на складах підприємств. Під час замитнення товару на експорт митні органи встановлюють код митної класифікації, який підтверджує, що це саме дров’яна деревина», – сказав він. Сторони підкреслили важливість боротьби з контрабандою лісу та незаконним вирубуванням, зазначає прес-служба.

Окрім того, сторони підкреслили важливість боротьби з контрабандою лісу та незаконними рубками.

Коментарі
Loading...