Фейкові фото про вирубки в Українських Карпатах

Ситуація з вирубкою лісів в Українських Карпатах трагічна настільки, що я не розумію, навіщо наші ЗМІ, блогери, фейсбуківці та інші “інтернавти” використовують непервірені фото і, в результаті, замість Українських Карпат публікують фотки з Румунії і Словаччини! Ніби у нас бракує знищених лісів…

Останнім часом користується популярністю стаття “Карпаты нужно спасать от террористов (ФОТО)”.
У цій публікації авторства якогось там Жені Фадєєва з чотирьох фото тільки одне стосується України.

Натомість, перше фото у статті – це Румунські Карпати. Авторські права належать фотографу Mikako Kono (@mikadun). Оригінал світлини знаходиться на сайті www.shutterstock.com у його портфоліо під гаслом Deforestation.

Друге фото – це Староботянська долина в Низьких Татрах (Словаччина). У статті “Starobocianska dolina” знаходяться світлини авторства зоолога Мілана Барлога, які свідчать, що у сусідів-словаків ситуація з вирубками лісу у горах дуже подібна до нашої.

Фоторепортаж Мілана Барлога є вражаючим і жахливим! Важко повірити, що таке може відбуватись в одній з країн ЄС.


Нарешті ось воно – третє фото, де дійсно мова йде про Українські Карпати.

На ньому показано вантажівку, яка їде по дорозі у Перечинському районі на Закарпатті. Ось джерело світлини: “У Закарпатті і надалі триває дика вирубка лісів, місцеві жителі шоковані (Фото)”.


Щиро кажучи, це найменш вражаюче фото, бо ж подібні лісовози їздять, до прикладу, у Канаді і Швеції – країнах, де ліс бережуть, а якщо вже й рубають, то роблять це акуратно і абсолютно законно.

Я не знаю, що за гори на четвертому фото, але думаю, що це Румунія, оскільки його автор – фотограф Емі Крістеа з Брашова (Румунія). Ось його інтернет-сторінка: ecristea. А ось його фотографії, в тому числі і саме це четверте фото: www.shutterstock.com
І повірте мені, ситуація з вирубкою лісу в Румунії ще донедавна була так трагічна, що президент підписав закон, згідно якого незаконна вирубка прирівнюється до тероризму. І цілком зрозуміло, що фотографу Емі Крістеа не потрібно було їхати до України, щоби зафіксувати “deforestation in Carpathian mountains”.

P. S. У багатьох статтях в українських ЗМІ та публікаціях і постах наших блогерів дуже часто використовується світлина з майже “місячним краєвидом”.

Можна собі уявити, як, читаючи статті про страшні і незаконні вирубки лісу, підкріплені цією світлиною, уся Україна здригається від жаху і жалю, інтернет-статті переповнюються коментарями-криками про порятунок… Але це знову не Українські Карпати! Це фото вперше з’явилось у статті про трагедію балканських лісів – Loggers Rip Heart Out of Balkans’ Ancient Forests. ЇЇ автором, як і автором світлин є румунська журналістка і чудовий фотограф Магда Мунтяну. І на цьому фото знову ж таки – Румунські Карпати.

А щоб не використовувати світлини про неукраїнські гори, варто брати фото з більш-менш перевірених джерел, ну хоча би зі складу Вікіпедії, як от “Гладинський заповідник” (Тячівський район, с. Лопухово, 2013 р.)

Джерело:https://zommersteinhof.dreamwidth.org/209144.html

Коментарі
Loading...