Голова Херсонського ОУЛМГ звільнився через пожежний скандал

Начальник управління Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Тищенко звільнився за згодою сторін. Основна причина – безпідставне, за його словами, звинувачення в причетності до підпалів лісу, а також зв’язок зі справою Катерини Гандзюк.

Про це Віктор Тищенко розповів в бесіді з кореспондентом Укрінформу.

«Не так давно вийшов фільм, де ми з Ріщуком (Євген Ріщук – депутат облради, заступник голови Херсонської ОДА – ред.) нібито організували підпал лісу, щоб забезпечити підконтрольні Ріщуку і мені пилорами лісом. Пилорам ані в Ріщука, ані у мене немає … », – зазначив Тищенко.

За його словами, лісівники Херсонщини останні 3 роки не отримували державного фінансування – існували за рахунок власних коштів, заробляли на реалізації деревини, послуг, декоративно-посадкового матеріалу, сільського господарства і за рахунок фінансової допомоги колег з ресурсних областей. Ситуація змінилася тільки зараз – почали надходити кошти зі спецфонду держбюджету.

Правоохоронцями наразі відпрацьовується одна зі слідчих версій про вчинення злочину над Катериною Гандзюк в зв’язку з її активною громадянською позицією щодо незаконної вирубки лісу на території Херсонщини. При цьому, за цією версією, факти масової вирубки лісів маскуються під санітарну рубку пошкоджених від пожежі дерев.

Читайте: Чиновники проти лісівників. Кому вигідний фінансовий саботаж лісгоспів?

Як зазаначав “Ресурс“, остання масштабна пожежа біля села Раденськ Олешківського району спалахнула наприкінці травня 2018 року. Вогонь охопив територію площею приблизно 580 га, з яких 265 га пошкоджено верховим вогнем.

Для його подолання було залучено 94 одиниці техніки, в тому числі чотири одиниці авіації. Боролися з вогнем рятувальники з шести областей – Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської та Донецької.

Для того, щоб подолати наслідки стихії, довелося залучити найкращі сили рятувальників МНС та військових. Прямі та опосередковані збитки від останніх пожеж сягають понад 200 млн грн.
Держава, заощадивши кілька десятків мільйонів гривень на утримання лісів, змушена тепер витрачати сотні мільйонів на подолання наслідків катастрофи.

«50% працівників лісового господарства звільнилися. Це найкращі спеціалісти, які змогли себе знайти в інших сферах. Ми зараз виживаємо лише завдяки фінансовій підтримці, яку надають нам працівники лісових господарств ресурсних областей, їм велике спасибі за те, що вони свій одноденний заробіток перераховують на рахунки наших підприємств, ці гроші йдуть, практично, на виплату зарплат. В нас немає за що купувати пальне, запчастини, з 450 пожежних станцій працює лише 150, тобто лише третина. Щороку вартість утримання лісів зростає. Якщо в 2015 році на область потрібно було 45 млн грн, то 2018 року ця сума складає до 90 млн грн. Однак загальні витрати ДСНС, лісгоспів та ЗСУ на гасіння лише однієї травневої пожежі, то вони сягають третини суми на річне утримання лісового господарства області», – зазначив «Ресурсу» у липні 2018 року  голова Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Тищенко,

.

Коментарі
Loading...