Гройсман проігнорував запитання депутата про оподаткування та фінансування лісгоспів

7 вересня прем’єр-міністр Володимир Гройсман презентував в Верховній Раді основні засади проекту державного бюджету на наступний рік. В рамках години запитань до уряду йому довелося дати відповідь і щодо перспектив фінансування лісової галузі, в якій працюють десятки тисяч людей. Однак отримати конкретну відповідь народні обранці не змогли, передає “Ресурс“.

Зокрема, народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок запитав главу уряду про подвійний податок лісогосподарств, який закладений у закон про підтримку сімейних фермерів.

“Ця поправка додатково оподатковує лісівників наших держпідприємств. Вони і так платять податок з кожного дерева”, – заявив нардеп у зверненні до глави уряду.

Також депутата турбувала доля лісгоспів Півдня, де змушені були звільнитися 3 тисячі лісівників через брак фінансування, оскільки уряд не фінансує відповідних бюджетних програм.

Однак прем’єр-міністр проігнорував конкретне запитання депутата, зазначивши, що наприкінці вересня уряд отримує повну інформацію за результатами перевірок лісових господарств, після чого Гройсман прозвітує щодо господарчої діяльності цих господарств.

Таким чином, глава уряду так і не дав відповіді, як будуть обраховувати додатковий земельний податок для лісгоспів у новому законі і чи відновлять бюджетне фінансування збереження лісів у держбюджеті наступного року.

Читайте: Лісогосподарствам ввели новий податок з метою їхнього банкрутства – політолог

У серпні президент України підписав закон про стимулювання діяльності фермерських господарств, який безпосередньо стосується лісогосподарської галузі. «Фермерський» закон запроваджує подвійне оподаткування державних лісових господарств, що унеможливлює нормальну роботу лісгоспів.

У 2015 році уряд припинив фінансування програм збереження і розвитку лісів, внаслідок чого лісгоспи на 3 роки залишилися без держпідтримки.

Коментарі
Loading...