Харківський лісівник , який доповідав президенту про вирубку лісів, виявився сам причетний до розкрадання

За офіційною інформацією Дежлісагентства Руслан Чагаровський, директор  ДП “Жовтневий лісгосп”  виявився сам причетний до масштабного розкрадання лісу. Ці факти стали відомі ще після проведеної минулоріч  ревізії. З керівником  лісгоспу намагались розірвати контракт, але лісівник  використав норми трудового  кодексу, якими заборонено звільняти працівника, який перебуває у відпустці по догляду за дитиною.

На звернення Держлісагентства (двічі – 01.07.2019 та повторно 09.07.2019) до Харківської районної державної адміністрації  щодо погодження звільнення Чагаровського Р.Л.   було отримано відмови.

Результати минулорічної  ревізії в Жовтневому лісгоспі  виявили 7 випадків незаконних рубок дерев масою 69,35 куб. м, сума збитків склала 542,4 тис. грн, в тому числі 1 випадок масою 66 куб. м на суму завданих збитків 529,9 тис. грн виявлено у Васищевському лісництві.

Окрім того, у 2017 році працівниками ДП «Жовтневий лісгосп» виявлено 98 випадків незаконних рубок дерев масою 960 куб. м та завданими збитками на суму 7,1 млн грн., а за І півріччя 2018 року – 24 випадки, масою 228 куб. м та завданими збитками на суму 1,95 млн гривень.

  Журналісти «ЗЕ СТОП Корупція» провели своє  розслідування та виявили нові факти щодо зловживань  директора лісгоспу.

Виявилось, що лісник мало не привласнив собі усім відоме харків’янам місце відпочинку поблизу озера “Безлюдівка”, яке саме знаходиться на території  Васищевського лісництва, яке у віданні  ДП «Жовтневий лісгосп» . В’їзд до рекреаційної зони, де розташований розважальний комплекс ( на фото нижче), числені торгові точки, як виявилось,  потрібно оплачувати двічі: спочатку, щоб потрапити за шлагбаум, який перекриває в’їзд  на територію, потім за вхід на пляж.

 

 

Як стверджують розслідувачі, за документами обслуговуванням цієї зони відпочинку займається КП «Постачальник», код ЄДРПОУ 32056942, директором якого є товариш Чагаровського —Сколота С.В. , засноване з метою прибирання території та вивозу сміття, однак зазначене підприємство займається побором грошових коштів з відвідувачів пляжу.

З іншої сторони від пляжу, знаходиться інша цікава ділянка та якій постійно проводиться видобуток піску. На місці зазначеного пісочного кар’єру раніше знаходився ліс, який було знищено зазначеними ділками. На даний час, з метою розширення площі кар’єру продовжується вирубка деревини.

 

 

Нагадаємо,  17 липня  керівник ДП “Жовтневий лісгосп”  Руслан Чагаровський доповів про ситуацію з незаконними вирубками лісу  на Харківщині під час візиту  президента  Володимира Зеленського до регіону.

22 липня Держлісагентство України звернулося до Кабінету Міністрів України з проханням надати погодження на звільнення із займаної посади директора ДП «Жовтневий лісгосп» Чагаровського Р.Л. шляхом розірвання Контракту з підстав, передбачених підпунктом «б» пункту 26 Контракту (одноразове грубе порушення, що завдало збитків підприємству).

Коментарі
Loading...