“Інвестори хочуть побудувати в Західній Україні п’ять сміттєпереробних підприємств”, – міністр довкілля

Про це повідомив міністр захисту довікілля і природних ресурсів Роман Абрамовський під час ефіру на телеканалі Дім.

На думку Абрамовського, в українському суспільстві побутує хибна думка щодо шкідливості виробництва з переробки сміття, які будуються  поблизу населенних пунктів, пише Ресурс.

Як приклад, він навів побудований у Відні сучасний завод з механіко-біологічного обробітку сміття, існування якого у центрі міста нітрохи не бентежить населення.

Він наголосив, що  переробка сміття в якому “країна буквально потонула” має стати інвестиційно привабливим бізнесом.

«Ми більшою мірою розраховуємо на те, що це стане бізнесом – буде вигідно інвестору. І тільки за такої ситуації ми можемо ефективно висувати вимоги до такого підприємства максимально екологічні. І водночас вони виконуватимуть свою функцію – рятувати нас від відходів, в яких ми, по суті, тонемо», – повідомив Абрамовський.

На думку Абрамовського, головним в управлінні відходами є впровадження рециркулярної економіки, де відходи перестають бути відходами, а стають вторинною сировиною.

«Є маса відходів, які можуть використовуватися декілька разів. Вони не виходять з обігу, тільки потрібно правильно ними управляти. Вони мають окремо збиратися, не перемішуватися в одному баку, потім не перемішуватися в одному автомобілі. Такі правила і вводить наш новий законопроєкт рамковий. І тільки в самому кінці піраміди – це поховання відходів, з якими вже нічого не можна зробити», – пояснив міністр.

Нагадаємо, що парламент нещодавно ухвалив у першому читанні законопроєкт про роздільне збирання та переробку відходів. Документ передбачає муніципальне роздільне збирання сміття, а також створення умов для залучення інвестицій в будівництво сміттєпереробних об’єктів.

Коментарі
Loading...