Італійський виробник планує вирощувати горіхи в Україні

Україна може стати  партнером італійського агропромислової групи з виробництва, переробки та збуту горіхів, сухофруктів і насіння.  Світовий бренд “Бесана”  зацікавлений у створенні інтенсивних плантацій горіхів на Україні: фундука, волоського гріха, мигдалю та фісташок. Про це повідомляє Ресурс з посиланням agroinsider.com.ua.

Італійський виробник заціквлений сортами лісового горіха, які  сертифіковані на відсутність вірусів, з високим рівнем адаптації на полі і стійкості в холодному кліматі.

Для України компанія вибрала промислові гарантовано якісні і смачні сорти, які цінуються на ринку: «Tonda di Giffoni», «Tonda Gentile Trilobata» і «Tonda Gentile Romana».

Нагадаємо, що   найбільшим експортером волоських горіхів в світі є США  ( 63% від загальносвітового експорту  або 475 тис. т. ).На другому місці — Чилі з часткою на ринку, відповідно, 15,6% і 118 тис. т, а третю позицію займає Україна — 9,9% та 75 тис. т.

Основну і найбільшу його частку вітчизняного імпорту горіхів становлять волоські (грецькі), які здебільшого надходять у шкаралупі згідно з УКТ ЗЕД «802000000 Інші горіхи, свіжі або сушені, очищені від шкаралупи або неочищені, з шкіркою або без шкірки», повідомляють експерти-аграрії.

В Україні  основними гopixoплiдними насадженнями (волоський гopix, мигдаль, фундук, фісташка та інші) усіма категоріями господарств зайнято 16,4 тис. га, в тому числі у плодоносному віці — 13,3 тис. га, з яких більша частина належить волоському горіху — 16,1 тис. га, або 98,2%.

За останні роки площа усіх насаджень горіхоплідних культур у плодоносному віці суттєво не змінювалася. Найбільша їх площа знаходиться у Чернівецькій (11,3% до усієї площі в країні), Вінницькій (7,8%), Закарпатській (7,5%, і Львівській (7,5%) областях. Також значна частка площ під цією культурою розміщена в Дніпропетровській (6,8%), Хмельницькій (6,8%), Донецькій (5,3%), Одеській (5,3%), Київській (4,5%), Кіровоградській (4,5%), Миколаївській (4,5%) і Черкаській (4,5%) областях.

Коментарі
Loading...