Кільком громадянам дістався шматок Олешківського лісу

Херсонський окружний адмінсуд відмовив у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Олешківського лісомисливського господарства до Олешківської районної державної адміністрації. Ідеться про нормативно-правові документи 2007 – 2008 років, якими було надано громадянам земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Останні, як указує підприємство, перебувають на території лісу в постійному користуванні лісгоспу в адмінмежах Олешківської міської та Раденської сільської рад, передає сайт stepia.com.ua.

Позивач зазначає, що матеріали землеустрою щодо формування вказаних земельних ділянок, як суміжних користувачів, підприємство не погоджувало та за даними земельного кадастру на території лісових масивів має місце формування земельних ділянок сільськогосподарського, рекреаційного та інших призначень, що може свідчити про можливе вибуття лісових ділянок із державної власності чи з користування державних лісомисливських господарств. Натомість суддя Іван Войтович дійшов висновку, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, адже, на його переконання, справа віднесена до юрисдикції місцевих судів.

Причина полягає в тому, що спірні правовідносини стосуються набуття третіми особами права власності на об’єкти нерухомого майна. І в разі задоволення позову, майнові права цих фізичних осіб можуть бути порушеними. Сайт зазначає, що оскаржувані розпорядження голови РДА стосуються території, розташованої поблизу розвилки траси М-17. Близько 15 років тому її планували під розміщення полігону твердих побутових відходів у колишньому Цюрупинському районі. Проте земельний масив якимось чином був розподілений між декількома громадянами, причетними до екс-посадовців місцевої поліції.

Коментарі
Loading...