Кому вигідні фейкові атаки в ЗМІ?

Державне агентство лісових ресурсів України спростувало інформацію про те, що веде переговори про передачу в концесію 5 лісгоспів австрійської Holzindustrie Schweighofer, найбільшому в Європі лісозаготівельника. Про це йдеться на офіційному сайті Держлісагентства. Цю інформацію в себе на сайті спростували також інтернет-видання ЦЕНЗОР.НЕТ, EconomistUA. Про це пише Ресурс.

В офіційному повідомленні Держлісагентства України йдеться про неможливість появи такого листа в принципі. По-перше, за таким номером немає ніякої вихідної кореспонденції. До того ж, міжнародне листування в державних установах оформлюється за вже визначеними правилами: на спеціальному бланку мовою країни, до якої надсилають лист тощо.

У відомстві кажуть, що поширений в мережі лист є підробкою. У зв’язку з цим, Держлісагентство звернеться в правоохоронні органи.

По-друге, позиція Держлісагентства України щодо питання концесії лісів є протилежною провокативному змісту фейкової інформації.

“У всіх публічних виступах і офіційних листах постійно надаються аргументи щодо негативних результатів в разі можливої концесії лісового господарства. Крім того, Держлісагентство пропонувало і підтримує необхідність вказівки в проекті Закону України “Про концесії” норми про те, що лісгоспи не можуть передаватися в концесію.
Просимо засоби масової інформації, які поширили фальшивий лист Держлісагентства, спростувати інформацію”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, вчора ЗМІ поширили недостовірну інформацію про лист, в якому йдеться про передачу у концесію українських лісгоспів. Авторство фейкового листа , яке начебто адресувалося Геральду Швайгофферу, власнику Holzindustrie Schweighofer, приписали лісовому агентству.

Останнім часом у ЗМІ шириться неправдива і незбалансована інформація у вигляді відесюжетів, статей, фейкових фотографій, які демонструють викривлений стан справ в країні, тільки з тієї точки зору, яка вигідна замовникам цих фальшивок. Такі матеріали, числені фотофактажі, що мають на меті посилити “роздмухування” соціального і політичного “краху” в країні, дуже часто не мають ніякого відношення ні до країни, ні до осіб, ні до подій, на які спрямована брехлива атака.

Така реакція певних суспільно-політичних кіл, які використовують усі види маніпулятивних технологій, бо не вміють і не хочуть вести прозорий і відвертий діалог, зайвий раз доводить що чесність в інформаційному просторі — не їхні методи. Цим людям вігідне розхитування ситуації, вони не зупиняються ні перед чим, вдаючись вже й до хакерських атак ЗМІ, правдива позиція яких їм не вигідна.

Вчора зазнало такої атаки й інтернет-видання “Ресурс”. Просимо вибачення за тимчасові технічні збої не за нашої вини. Редакція видання продовжує працювати в звичному режимі і готувати для читачів лише корисну та правдиву інформацію.

Коментарі
Loading...