Кому вигідні скандали з продажем українського лісу? (ВІДЕО)

 

На сторінці користувача Фейсбук під іменем BodyaDos вчора було розміщено відео вагонів з  контрабандним лісом на  залізничному вокзалі  Івано-Франківська.  З інформації на сторінці користувача дізнаємося, що працює людина консультантом міського голови, отже, інформація, до якої  привертається увага громадськості – заслуговує на особливу увагу. Тим більше, зважаючи на останні заяви уряду щодо наведення порядку у лісовій галузі, повідомляє Ресурс. Адже з чергових скандальних публікацій та звітів закордонних оргнізацій усім нам стало зрозуміло, що українські лісівники  незаконно рубають і продають ліс вагонами на мільйони євро.

Ресурс звернувся за коментарем до прес-служби Держлісагентства України. За інформацією прес-секретаря відомства Валентина Колєчкіна, ми довідались, що  у накладних документах на вантаж, які також оприлюднені у Фейсбук, відправником дерева  позначено дочірнє підприємство «Малинський лісгосп агропромислового комплексу» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс», яке не входить у структуру Державного агентства лісових ресурсів України, і не має жодного стосунку до Прикарпаття.

Насправді, відвідавши  веб-сайт вищезгаданого Малинського лісгоспу, стає зрозуміло до якого ж відомства належить господарство.

 “Дочірнє підприємство “Малинський лісгосп агропромислового комплексу” Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Житомироблагроліс” (скорочено ДП “Малинський лісгосп АПК” ЖОКАП “Житомироблагроліс”) розташований в північно-східній частині Житомирської області на території Малинського адміністративного району. Підприємство займається лісовідновленням, проведенням рубок головного користування та рубок формування та оздоровлення лісів, охороною і захистом лісів від пожеж, хвороб та шкідників, незаконних рубок, обслуговуванням і ремонтом доріг.  Загальна площа лісового фонду ДП «Малинський лісгосп АПК» – 24934,4 гектара , в тому числі вкриті лісовою рослинністю землі 22336,7 гектарів (89,6%), із яких 8619,4га (38,6%) штучно створені ліси (лісові культури).” http://www.malinapk.net/

Щодо приналежності деревини нібито до Івано-Франківської області, то Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства спростовує чергове обвинувачення лісівників, які підпорядковані Держлісагентству України, бо протягом 2,5 років з Івано-Франківської області підприємства Івано-Франківського ОУЛМГ не експортували жодної колоди ділової деревини.

Нагадаємо, що державі підпорядковано 73% лісів. Решта належать іншим лісокористувачам, деякі  з них використовують  український лісові ресурси саме так, як ви бачите на  цьому відео.

P.S. До речі, ми довідалися, що автор BodyaDos – це свободівець Богдан Досюк… А далі вирішуйте самі, кого “турбує” доля українських лісів.

Поки Гондурас обганяє Україну в міжнародних рейтингах, наші ліси збираються у подорож по безвізу. На залізничному вокзалі Івано-Франківська очікує 56 (!!!) вагонів лісу. Volodymyr Groysman, Андрій Парубій – я не знаю, що там заборонила Верховна Рада, але, як бачимо, є люди, яким плювати на ваші заборони! Остап Семерак, скільки б ви не приїздили на Прикарпаття, ліси як рубали, так і продовжують рубати, не зважаючи на всякі мораторії і заборони. В одних рейтингах нас обганяють якісь Гондураси, а в інших рейтингах Україна опускається нижче країн Африки! Дожилися називається! Адже згідно зі статистичними даними – нелегальний експорт деревини з України перевищує сумарно такий експорт з країн Африки, Латинської Америки та Азії! А торік українські "продавці" сірого лісу заробили понад 1 000 000 000 €!Повені вже не рідкість у західних областях. А все це через незаконні вирубки лісів. Велика вода з гір все частіше затоплює села й міста! Держава щоразу вкладає чималі ресурси у ліквідацію наслідків стихії.Може варто задуматись заздалегідь про те що буде, ніж потім пожинати незворотні наслідки стихії?!

Опубліковано Bodya Dos Четвер, 2 серпня 2018 р.

Коментарі
Loading...