Корали Великого Бар’єрного рифу під загрозою зникнення, – вчені

Через потепління морської води, особливо в лютому цього року, сталася масштабна загибель коралів найбільшого на планеті  Великого Бар’єрного рифу в Австралії, повідомляє ВВС.

Великий бар’єрний риф тягнеться на 2300 км. Він внесений в список Всесвітньої спадщини через “величезну наукову та унікальну природну цінність”. Минулого року влада Австралії була змушена змінити прогнозований статус стану заповідного рифу з “поганого” на “дуже поганий”. А 26 березня адміністрація заповідника заявила, що дослідження з повітря показало, що відмирання йде з різною інтенсивністю на різних ділянках рифу.

фото ВВС

Посмотреть изображение в Твиттере

Але в цілому побілілих ділянок більше, ніж в 2016 і 2017 роках.

“Риф тільки починав одужувати, і ось “третій раунд”, – сказав старший науковий співробітник заповідника Девід Вейхенфельд.

“При глобальній зміні кліматі екстремальні явища, які відображаються на коралі, відбуваються частіше і посилюються, – говорить він, – і шкода для рифу від кожного з них посилюється”. У попередні два рази відмирання торкнулося двох третин території рифу: загинули корали і різноманітні морські тварини, для яких риф є унікальним середовищем проживання. Однак найбільш популярні у туристів частині Великого бар’єрного рифу – в центрі і на півночі – в цьому році постраждали помірно, говорить доктор Вейхенфельд. Це дає надію на те, що корали повернуться до життя, вважає він.

“Риф – це жива, динамічна система, але коли такі удари йдуть один за одним, рифу все складніше відновлюватися. Це глобальний сигнал до найрішучіших дій для усунення наслідків зміни клімату”, – каже австралійський учений.

Середня температура на Землі вже піднялася на 1 градус Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою. За даними ООН, при підвищенні середньопланетних температур на 1,5 градуса Цельсія вимре 90% існуючих морських коралів.

 

Коментарі
Loading...