Корковим деревам добре на Волині

В Україні ростуть  рідкісні коркові дерева, які мають назву бархат амурський, пише Ресурс з посиланням на прес-службу Волинського ОУЛМГ.  Бархат  амурський знаходиться на  території декількох лісництв Волинської області (Горохівщина). Екзотичне дерево родом з Росії,  але висаджують його в Японії, Китаї і Кореї, бо має  безліч цінних якостей.

Лісничий Микола Романюк (Ново-Зборишівське лісництво на Волині) розповідає, що цей вид дерева посадили колись задля експерименту, і відвели  для цього спеціальну ділянку, яка є біологічною пам’яткою природи. Нині цей, рідкісний для України, вид коркового дерева чудово почувається на ділянці площею 1,6 га.

Микола Романюк, лісничий Ново-Зборишівського лісництва

Плодоносить дерево у віці 18-20 років. Зацвітає в червні, а збирати насіння можна в кінці вересня, розповідає фахівець. Дерево ще унікальну тим, що його водоносні судини мають жовте забарвлення, тому з нього можна добувати фермент для фарбування шовку, льону, бавовни та тонкої шкіри.

Лісівник каже, що саме з цієї породи дерева роблять розкішні меблі, а з кори – корки для пляшок,  термо-звуко-електроізолюючий і пакувальний матеріал, поплавки, рятувальні пояси, лінолеум, лінкруст. Деревина  бархату амурського має декоративні якості, міцність, стійкість до загнивання, добре обробляється.

Ефірна олія використовується в парфумерії. Дерево є добрим медоносом, перганосом. Використовується в зеленому будівництві як декоративна рослина, сприяє очищенню повітря від бактерій.

Читайте:Видобуток бурштину “Волиньприродресурсом” під забороною

В народній медицині луб амурського барахату використовують як в’яжучий, діуретичний, жарознижувальний, ранозагоювальний препарат; при пневмонії, плевриті, туберкульозі кісток, легень, ангіні, гельмінтозах.

У китайській медицині  він входить до складу препаратів для лікування філяріозу, елефантіозу, дизентерії, тифу, респіраторних інфекцій, гепатиту, пневмонії, туберкульозу легень, кісток, плевриту, екземи, як протизапальний, бактерицидний, антисептичний і в’яжучий препарат; відвар і порошок лубу використовують як антисептичний, тонізуючий центральну нервову систему, жарознижувальний, гемостатичний препарат; при диспепсії, дизентерії, інфекційній жовтусі, анорексії, астенії, гіпростенії, нейродермітах, неврастенії, розумовій втомі; зовнішньо — у вигляді примочок при кон’юнктивітах, у формі мазі — при захворюваннях шкіри і скрофульозі ( за інформацією Фармацевтичної енциклопедії).

Коментарі
Loading...