Криму загрожує екологічна катастрофа через дії окупантів – екологи

В окупованому Росією Криму існує висока ймовірність різкого погіршення екологічної ситуації в районі Керчі. Про це заявляє Всеукраїнська екологічна ліга.

Це пов’язано з розробкою комерційними будівельними підприємствами, які контролюються владою РФ, Нижньо-Чурбашського хвостосховища відходів металургійного виробництва Камиш-Бурунського залізорудного комбінату.

Окупаційна влада через незаконний видобуток піску знищила дамбу, яка не пропускала відходи у море.

Зруйновані гідротехнічні споруди були призначені для складання або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин.

Хвостосховище експлуатувалося з 1968 року і використовувалось для збору отруйних відходів збагачення руд Камиш-Бурунського залізорудного комбінату. Скидання відходів було припинено в 1994 році разом з роботою комбінату.

У Міністерстві тимчасово окупованих територій України відзначають, що таке видобування піску є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства.

За даними відомства, у хвостах кількість миш’яку перевищує гранично допустиму концентрацію у 500 разів. Вміст сурми втричі ГДК, ванадію – в 3,5 рази, хрому – в 1420 разів, фосфору і заліза – 341 і 370 відповідно. В піску дамби, що межує з відходами, вміст миш’яку в 377 разів вище, ніж норма. В глибині насипу концентрація небезпечних речовин зменшується, але їх у 40 разів більше за норму.
Площа ділянки, де відбувається видобуток піску, становить 64 288 м2 (довжина – 860 м, ширина – до 75 м).

Зараз видобуті сипучі відходи використовуються як домішки при виготовленні цементу і будівельного піску. Зокрема, вони ідуть на потреби будівництва Керченського мосту та цивільного будівництва. Небезпечна ситуація може призвести до спалаху масових захворювань серед населення, загрожує флорі і фауні на сотні кілометрів від сховищ шляхом поширення токсичних речовин морською водою вздовж узбережжя Чорного моря.

Всеукраїнська екологічна ліга вимагає від Мінекології та інших урядових структур:
1. Здійснювати збір на аналіз інформації щодо екологічно небезпечних об’єктів та наслідків їх експлуатації на окупованих Росією територіях.
2. Систематично проводити обрахунок збитків для довкілля на окупованих територіях.
3. Інформувати міжнародні природоохоронні організації про екологічні злочини окупаційної влади в Криму та на Сході України.

Коментарі
Loading...