Критична нехватка води в Криму може спровокувати Росію до агресії

Дефіцит води відчувають сьогодні  не такі  вже досі маловодні регіони,  але що казати про Крим, який навіть до окупації залежав від водопостачання з материка, де 85% води Криму постачалося з 400-кілометрового Північно-Кримського каналу (НКК), який, в свою чергу, наводнювала річка Дніпро.  Без постійного водопостачання з України, посухи 2018 року та подальших малосніжних зим і сезонів без опадів, мова йде вже не про дефіцит води на півострові, а про ймовірне її зникнення,  пише Ресурс.

Так Північно-Кримський канал виглядає сьогодні
Північно-Кримський канал сьогодні. Фото Радіо свобода.

Відтак, з’являються застереження, що це може спровокувати нову агресію Росії проти України.

Про це пише американсьий центр The Jamestown Foundation, цитує Радіо Свобода.

«Кримський півострів довгий час страждав від нестачі води, але зараз все це ускладнюється все частішими зимами з невеликим або нульовим дощем, або снігом. За останні кілька місяців в умовах російської окупації ці труднощі стали критичними: за словами російських чиновників, в регіоні запаси питної води скоротилися на 60%, і запаси цього найважливішого природного ресурсу будуть повністю вичерпані десь в липні або серпні.

Изображение

Ситуація створює серйозну кризу суспільної охорони здоров’я в Криму і може підштовхнути Москву, у якій мало інших варіантів, почати нову військову акцію проти України, щоб отримати доступ до водопостачання, тим більше що українські чиновники і коментатори ясно дали зрозуміти, що Київ не готовий продавати воду окупаційним властям.

Дійсно, така ресурсна криза, якщо його не вирішити, може викликати нові вимоги Заходу до Росії повернути півострів Україні. Як російські, так і українські офіційні особи говорили про цю можливість, причому перші обнадіяні, а останні налякані тим, що на початку цього року українські силовики виявили «схованку зі зброєю та вибухівкою біля Північно-Кримського каналу».

Водна ситуація в Криму завжди була жахливою, а тим більше зараз. І, отже, не можна виключати можливість того, що Москва завдасть саме такий військовий удар, тим більше що російська влада в даний час може розраховувати на те, що решта світу переймається пандемією коронавируса. Більш того, Москва могла б розрахувати, що вона зможе явити будь-який такий крок як «гуманітарний» жест, а не як явну військову агресію, яка була б очевидною».

 

Коментарі
Loading...