Купуєте першоцвіти – підтримуєте квіткових браконьєрів

В  країні триває  щорічна акція “Первоцвіт” , мета якої виявляти квіткових баконьєрів, які знищують  первоцвіти,  занесені до Червоної книги, повідомляє Ресурс.

Насамперед до акції щороку долучаються екологи, лісівники, правоохоронці та волонтери.

Вони закликають   не тільки не знищувати , а й  не купувати первоцвіти.  Адже підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо  – червонокнижні види, які охороняються законом.

“Купуючи квіти в метро або на зупинках громадського транспорту, кожен ризикує стати співучасником знищення природи, адже одна вирвана квітка виду «підсніжник» – це вкрадене життя у 45 паростків”, – зазначив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований.

Близько 20 мільйонів пролісків знищують щороку в Україні саме на початку весни.

Лісівники   щороку намагаються  давати відсіч квітковим браконьєрам ще до початку зриву.  Про це розповідає керівник Ужгородського держлісгоспу Василь Кий.

“З настанням теплої пори року працівники державної лісової охорони проводять рейди проводять спільно з представниками Державної екологічної інспекції та Нацполіції. За придбання та реалізацію рослин, занесених до Червоної книги України, передбачена адміністративна відповідальність за статтею 88−1 КУпАП. Покарання передбачене у вигляді штрафу на суму від ста (1700 грн) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.
За знищення відповідних ранньоквітучих видів рослин накладається штраф за статтею 90 Кодексу України про адміністративні порушення від двадцяти (340 грн) до тридцяти (510 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб — від тридцяти (510 грн) до п’ятдесяти (850 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого”.

Під час цьогорічного рейду “Первоцвіт”  вже затримано  перших, але,  на жаль не останніх, весняних браконьєрів на Вінничині.

“На узбіччі автомобільної дороги Вінниця – Вороновиця – Немирів біля с. Чавульське Немирівського району та на узбіччі автомобільної дороги Вінниця – Вороновиця – Гайсин біля смт Вороновиця Вінницького району було затримано двох осіб, які здійснювали продаж підсніжника білосніжного”, – йдеться у повідомленні.

Правопорушники “заробили” по чотири тисячі гривень штрафу кожний.

Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій.

 

 

Коментарі
Loading...