Лад може навести прийняття Закону про національну лісову політику

Таку думку висловив Володимир Бондар, заступник Голови Держлісагентства під час роботи четвертого з’їзду лісівників України.  Він вважає, що це може стати одним з найперших кроків, який здатний врятувати лісову галузь від подальшої кризи.

Він також наголосив, що цей важливий документ вимагає часу для опрацювання та має враховувати думку багатьох зацікавлених сторін, пише Ресурс з посиланням на прес-службу відомства.

«Вихід є – застосувати перехідні моделі з поетапною апробацією на практиці, з подальшим усвідомленням та виправленням можливих помилок», – пропонує Володимир Бондар.

Наступними кроками має стати поступова структурно-організаційна та функціональна перебудова ведення лісового господарства. Її, на думку лісівників, слід розпочати з розмежування функцій контролю за дотриманням лісового законодавства від господарської діяльності та користування лісовими ресурсами. Для цього неохідно реформувати систему державної лісової охорони.

Також приорітетними напрямками, які допоможуть подолати кризу сьогодні, є створення фонду розвитку лісового господарства, завдання якого вивести галузь на самоокупність та вирішити проблеми з подвійним оподаткуванням.

Не менш важливим є питання утворення прозорого ринку деревини з метою ефективного використання лісових ресурсів та кампанія з проведення нацональної інвентаризації лісів.

«Останні 3 роки Держлісагентство активно виступає з ініціативою запровадження в Україні національної інвентаризації лісів, яка б вирішила раз і назавжди спекуляцію у суспільстві щодо надмірної вирубки лісів. Держлісагентством із допомогою фахівців з Німеччини підготовлені проекти всіх необхідних нормативно-правових документів, але ми до цього часу не впевнені, що зможемо розпочати польові роботи у 2019 році, оскільки проектом бюджету такі роботи знову не передбачені», – зазначив Володимир Бондар.

Читайте також:Лісам країни потрібна національна інвентаризація

За його словами, після виконання вищезазначених заходів, необхідно узагальнити результати і надати пропозиції про внесення змін до відповідних нормативно-правових актів, гармонізації їх з законодавством ЄС та розпочати процес розробки національної лісової політики із залученням всіх зацікавлених сторін.

Коментарі
Loading...