Лад може навести прийняття Закону про національну лісову політику

0 111

Таку думку висловив Володимир Бондар, заступник Голови Держлісагентства під час роботи четвертого з’їзду лісівників України.  Він вважає, що це може стати одним з найперших кроків, який здатний врятувати лісову галузь від подальшої кризи.

Він також наголосив, що цей важливий документ вимагає часу для опрацювання та має враховувати думку багатьох зацікавлених сторін, пише Ресурс з посиланням на прес-службу відомства.

«Вихід є – застосувати перехідні моделі з поетапною апробацією на практиці, з подальшим усвідомленням та виправленням можливих помилок», – пропонує Володимир Бондар.

Наступними кроками має стати поступова структурно-організаційна та функціональна перебудова ведення лісового господарства. Її, на думку лісівників, слід розпочати з розмежування функцій контролю за дотриманням лісового законодавства від господарської діяльності та користування лісовими ресурсами. Для цього неохідно реформувати систему державної лісової охорони.

Також приорітетними напрямками, які допоможуть подолати кризу сьогодні, є створення фонду розвитку лісового господарства, завдання якого вивести галузь на самоокупність та вирішити проблеми з подвійним оподаткуванням.

Не менш важливим є питання утворення прозорого ринку деревини з метою ефективного використання лісових ресурсів та кампанія з проведення нацональної інвентаризації лісів.

«Останні 3 роки Держлісагентство активно виступає з ініціативою запровадження в Україні національної інвентаризації лісів, яка б вирішила раз і назавжди спекуляцію у суспільстві щодо надмірної вирубки лісів. Держлісагентством із допомогою фахівців з Німеччини підготовлені проекти всіх необхідних нормативно-правових документів, але ми до цього часу не впевнені, що зможемо розпочати польові роботи у 2019 році, оскільки проектом бюджету такі роботи знову не передбачені», – зазначив Володимир Бондар.

Читайте також:Лісам країни потрібна національна інвентаризація

За його словами, після виконання вищезазначених заходів, необхідно узагальнити результати і надати пропозиції про внесення змін до відповідних нормативно-правових актів, гармонізації їх з законодавством ЄС та розпочати процес розробки національної лісової політики із залученням всіх зацікавлених сторін.

Коментарі
Loading...