Ліс від вогню на Херсонщині рятують живі «газонокосарки»

Чи є зв’язок між зменшенням кількості худоби та пожежами в екосистемах на Херсонщині? Таки є, переконані лісівники. Коли кожний колгосп тримав по десять-дванадцять тисяч корів, овець та кіз, з весни до осені їх випасали не тільки на луках, а й на галявинах між рукотворними гаями, пише “Новий день“.

Так тварини проріджували травостій, а тепер це робити нікому – трави стоять людині до поясу, і після висихання є чудовою поживою для вогню. Тож у Горностаївському районі області просто зраділи, коли на такі галявини повернулися живі «газонокосарки».

Читайте: Голова Херсонського ОУЛМГ звільнився через пожежний скандал

— Мешканець райцентру завів пристойну отару овець і кіз. Для їх випасання ми безкоштовно відвели йому балку між Горностаївкою та селом Заводовка. Відтоді там – жодної пожежі, бо травостій тварини «підрізають». Щоправда, кози обгризають також і кору на молодих акаціях, гледичіях та вязах, але порівняно з користю від них, це збиток терпимий, — розповідає лісничий Горностаївського лісництва Дмитро Фелічкін. – Втім, площа балки близько трьохсот гектарів. А колись вівці та корови «проріджували» травостій більш ніж на тисячі гектарів зелених насаджень, перешкоджаючи таким чином розповсюдженню вогню.

Коментарі
Loading...