Лісам країни потрібна національна інвентаризація

Українські ліси потребують національної інвентаризації  з використанням сучасних статистичних методів. Про це повідомив заступник Голови Держлісагентства України Володмир Бондар, під час німецько-української діскусії, яка відбулась вчора,  пише Ресурс з посиланням на прес-службу відомства.

Володимир Бондар також  розповів, що облік в лісах країни останніми роками проводився як традиційними методами, так і з  використанням сучасних статистичних обраховувань, але через брак фінансування інвентаризації припинилися. Проте лісівники продовжують  працювати і опановувати нові сучасні методи обліку лісових ресурсів і ,навіть, звертаються по досвід до іноземних колег. Адже в країнах ЄС, США, Канаді тощо національна інвентаризація лісів допомагає фахівцям отримувати об’єктивні дані, мати цілісну картину стану природних зон, аби вберегти  національний ресурс від втрат.

“Ми вдячні Федеральному Міністерству продовольства та сільського господарства Німеччини за розуміння та підтримку у цьому питанні. Може, на перший погляд, успіхи у підготовчих роботах із запровадження національної інвентаризації є скромними, але я хочу запевнити, що у разі виділення необхідного фінансування на проведення польових робіт, у наступному році, у нас є для цього необхідне нормативне забезпечення для початку робіт”, – наголосив Володимир Бондар

Для отримання достовірних і точних даних   щодо кількісного і якісного стану лісів країни необхідна фінансова підтримка і зміни до Лісового кодексу України вже до кінця року.

За оцінкою фахівців для початку проведення національної інвентаризації лісів України у 2019 році необхідно майже 11,5 млн гривень.

У заході також взяли участь парламентський Держсекретар при Федеральному Міністерстві продовольства та сільського господарства Німеччини Міхаель Штюбген, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко та інші.

Нагадаємо, що у Парламенті зареєстрований проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів (реєстр. № 8241).

Коментарі
Loading...