Лісгосп на Закарпатті очолить “лісовий терорист”?

Нещодавно ми писали про кадрові призначення в лісомисливгоспі на Тячівщині. Обурені працівники ДП «Мокрянське ЛМГ» звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, голови Держлісагентства Андрія Заблоцького та голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова з проханням почути їх  не призначати на посаду в.о. директора в ДП«Мокрянське ЛМГ» Миколу Михалчича. Однак попри звернення, він нині керує в лісомисливгоспі.

Хоча сам колектив проти. Недовіра і дуже неоптимістичні настрої колектива добре видно і чути на відео, яке було знято  під час зустрічі  колективу з головним лісничим Закарпаття Ігорем Коцуром.

Мокряни-куцинівці, під проводом Василя Богачука, відстоюють право на "лісове корито"

Опубліковано Інною Орловою Неділя, 3 травня 2020 р.

 

Лісівники небезпідставно стурбовані ситуацією у Мокрянському лісництві, адже після звільнення за  службові зловживання, пан Михальчич знову  безперешкодно повернувся на керівну посаду. А поміж тим, ще декілька років тому видання “Трибуна” надрукувало листа з проханням зупинити злочинну діяльність  безконтрольних рубок в закарпатських лісах.  Саме в цьому листі згадувалося прізвище цього лісничого, якого  вже тоді називали “лісовим терористом”, якого треба зупинити.

Лісівники жалілися на свавілля “регіонала”, який, цитуємо:  “вміє  “пресувати” своїх підлеглих колег  та по збору мзди всіх підприємців в розмірі від 0.5 до 1.0 далара США за 1метр кубічний щодо санітарних рубок, а це тисячі й тисячі метрів кубічних”.

У листі стверджується, що лісничий міг відводити гектарами суцільні санітарні рубк, із заниженням кубомаси навіть до 100%, робив матеріали відводу з мегапересортницею, переводив ділову деревину (пиловник) в дрова.

Крім того,  в різних лісництвах роками працювали куми-свати, словом, родичі пана Михальчича. Можливо в цьому полягає секрет багаторічної «вдачі» на керівних посадах в лісовій галузі. Адже, про корупцію і розкрадання в сфері природних ресурсів країни написано немало: про тих, хто вбиває червонокнижних тварин і сміливо фотографується з ними, вирубує цінні породи дерев, продає  деревину «наліво», робить з лісів урвища, грабуючи надра країни. Та від кількості зафіксованих зловживань їх, чомусь, не меншає.

Така ситуація, як у Мокрянському лісництві, непоодинокий випадок.  Факти зловживань, на які посилаються не лише лісівники,  а й  ЗМІ,  продовжують відверто ігнорувати, а людям просто закривають рота. Схоже, очищення країни від корупціонерів, про яке так красномовно заявляла влада, відбувається дуже кволо, дивно і  якось вибірково.

 

 

 

 

 

Коментарі
Loading...