Лісгоспи Міноборони зобов’язали цьогоріч запровадити електронний облік деревини

Лісові господарства, які знаходяться у сфері управління Міноборони  до 1 листопада 2019 року повинні запровадити централізований електронний облік деревини.

Про це  9 липня підписаний відповідний  президентський Указ  «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів», що спрямований на боротьбу з незаконним обігом деревини. Ця новина була оприлюднена під час брифінгу заступником керівника Офісу Президента України Олексієм Гончаруком, пише Ресурс.

Він наголосив, близько 30% деревини перебуває в тіньовому обігу і щороку держава отримує до 2 млрд грн збитків. Крім того, обсяг незаконної вирубки лише торік сягнув в Україні 17,7 тис. кубічних метрів.

За його словами, державні підприємства, що входять до сфери управління Міністерства оборони України, досі виокремлені з процесу електронного обліку деревини. Нині їх 15. Указом передбачено, що до 1 листопада 2019 року на цих підприємствах має бути запроваджено централізований електронний облік деревини.

«Пропонуємо встановити кримінальну та адміністративну відповідальність щодо обігу деревини без внесення відомостей до Єдиної державної системи електронного обліку деревини. Указ містить відповідне доручення уряду», – сказав Олексій Гончарук.

Крім того, запровадити систему електронного обліку деревини мають лісокористувачі комунальних форм власності.

Так, органам на місцях (ОДА, РДА) доручено  роз’яснити  представникам місцевого самоврядування,  що відсутність такої системи створює можливість для існування «сірого» ринку деревини, повідомляють в президентській адміністрації.

Коментарі
Loading...