Лісгоспи врятовані? Верховна Рада дозволила експорт дров

Верховна Рада підтримала поправки президента до законопроекту про незаконний вивіз лісоматеріалів, ухваливши законопроект «Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів», що встановлює жорстку криміналізацію контрабанди лісу-кругляка і обмежує внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м на рік. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Правки президента передбачали скасування заборони на експорт дров, яку депутати додали під час проходження законопроектом другого читання.

За словами голови комітету Комітет Верховної Ради з питань промислової політики Віктора Галасюка, на подолання вето президента голосів в залі недостатньо, тому комітет змушений був погодитися на правки глави держави.

Читайте: Порошенко ветував обмеження річної заготівлі деревини 25 млн кубометрів

Для державних лісових підприємств експорт дров є основним джерелом валютних надходжень, за рахунок чого утримуються лісові господарства.В разі заборони експорту дров лісопереробні підприємства могли б зупинитися, а лісові господарства – залишитися без фінансування.

“Наші підприємства експортували ту сировину, яка підходить під класифікацію дров’яної сировини і яка в Україні не переробляється, переробки як такої в Україні немає. Тому вона вивозилася на експорт, отримувалася валюта, яка йшла на розвиток цих підприємств. І це нормально в кожній країні, якщо це не порушує законодавство. Наскільки мені відомо, це законодавство не порушує…

Це питання не тільки власне дров, але й похідної продукції. Ми говоримо про щепу, ми говоримо про пілет, ми говоримо про дрова колоті, це продукти переробки, в тому числі і дрова колоті, тому що вони проходять через відповідні дровоколи, це обладнання дороговартістне, яке було завезено в Україну. І якщо брати Закарпатську область зокрема, то наскільки мені зрозуміло, більше 500 людей займаються виробництвом і експортом цієї продукції. Ці метрові дрова ніяк не можуть бути класифіковані, як діловий ліс. Тому мені здається, ці речі треба поправити в законі, виправити і винести їх з-під заборони експорту. Тому що в даному випадку це буде шкодити українській економіці», – заявив раніше в інтерв’ю луцькому телеканалу заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Коментарі
Loading...