Лісівники рятують лебедів і лисок в заказнику “Згоранські озера”

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ, пише Ресурс.  За словами директора ДП «Прибузьке ЛГ» (Любомльський район на Волині) Володимира Захарка, де і  розташований ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Згоранські озера», тут улюблене місце для диких тварин і птахів, зокрема і червонокнижних, які   цьогоріч залишилися зимувати саме тут, на Великому Згоранському  озері.

Січень, що прийшов зі снігом і морозами, змусив пернатих виживати. На фото видно, що лебеді, які у звичних умовах можуть дати доброго прочухана лискам, тут тримаються дружною єдиною родиною, ніби зігріваючи один одного.

Допомогти птахам намагаються і працівники державного лісогосподарства. Вони відслідковують процес зимівлі та проводять підгодівлю птахів.

– Незамерзлою залишилася зовсім незначна частина водойми, – зазначає головний лісничий ДП «Прибузьке ЛГ» Юрій Демих. – Втримати її птахам буде непросто. Ми готові прорубати штучні ополонки.

Окрім морозів, життю пернатих можуть загрожувати і бродячі собаки, адже місце зимівлі птахів – неподалік села. Тож лісівникам доведеться приймати додаткові заходи із захисту водоплавних.

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Згоранські озера»  створений указом Президента України у 1998 році. Його площа  – 496,1 га.

 

 

 

Коментарі
Loading...