Лісівники Тернопільщини ознайомилися із особливостями шведських лісорозсадницьких технологій. До Швеції група лісівників поїхала на запрошення компанії ВСС, яка виробляє автоматизовані лінії для посадки лісових порід дерев, пише Ресурс з посиланням на прес-службу Тернопільського ОУЛМГ.
Лісівники давно зацікавлені у придбанні такого обладнання, яке допомагає зробити їхню працю більш ефективною.
Як розповідає Олег Яремко, керівник Тернопільського ОУЛМГ, посадковий матеріал із закритою кореневою системою давно вирощується у шведських розсадниках з допомогою спеціального обладнання — автоматизованих ліній для посадки лісових порід дерев.
Тернопільські лісівники також мають досвід вирощування посадкового матеріалу у теплицях, де дотримуються усіх циклів вирощування майбутніх дерев, але більшість робіт лісівники роблять вручну. Тому такі автоматизовані лінії, якими користуються лісівники в Європі, значно спростили б фізичну працю у вітчизняних лісорозсадниках, підвищили її ефективність, заощадили час.
До слова, у Скала-Подільському лісництві на Тернопільщині вже є механізми для догляду за лісовими культурами. У лісництві 2017 року відкрили павільйон для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою, де догляд здійснюється автоматизованою системою: визначає потребу у поливі, притіненні тощо. Вирощується тут щороку 180 тисяч сіянців дуба звичайного, сосни звичайної та модрини європейської.

Тернопільські лісівники розповідають, що для посадки в касети, скажімо, сіянців модрини, потрібна робота десятка людей впродовж декількох тижнів.
Закладання насіння до касети — найбільш трудомісткий процес, особливо це стосується шпилькових, адже розмістити насінину розміром трішки більше міліметра дуже нелегко – потрібно чітко дотримуватися пропорцій закладання насінини у кожну касету, а їх десятки тисяч. Тому питання автоматизації посівного процесу нині є надактуальним для лісівників.