Лісівники Тернопільщини цікавляться досвідом шведських колег

0 96

Лісівники Тернопільщини ознайомилися із особливостями шведських  лісорозсадницьких технологій. До Швеції група лісівників поїхала  на запрошення компанії ВСС, яка виробляє автоматизовані лінії  для посадки лісових порід дерев, пише Ресурс з посиланням на прес-службу Тернопільського ОУЛМГ.

Лісівники давно зацікавлені у придбанні такого обладнання, яке допомагає  зробити їхню працю   більш ефективною.

Як розповідає Олег Яремко, керівник  Тернопільського ОУЛМГ,  посадковий матеріал із закритою кореневою системою давно вирощується у  шведських розсадниках з допомогою спеціального  обладнання  — автоматизованих ліній для посадки лісових порід дерев.

Тернопільські лісівники також мають досвід вирощування посадкового матеріалу у теплицях, де дотримуються усіх  циклів вирощування майбутніх дерев, але більшість робіт лісівники роблять вручну. Тому такі автоматизовані лінії, якими  користуються лісівники в Європі, значно спростили б  фізичну працю у вітчизняних лісорозсадниках, підвищили її ефективність, заощадили час.

До слова, у Скала-Подільському лісництві  на Тернопільщині вже є механізми для догляду за лісовими культурами. У лісництві 2017 року відкрили павільйон для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою, де  догляд здійснюється автоматизованою системою: визначає потребу у поливі, притіненні тощо. Вирощується тут щороку 180 тисяч сіянців дуба звичайного, сосни звичайної та модрини європейської.

Павільйон для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою у Скала-Подільському лісництві фото Тернопільського ОУЛМГ

Тернопільські лісівники розповідають,  що  для посадки в касети, скажімо, сіянців модрини, потрібна робота десятка людей впродовж декількох тижнів.

Закладання насіння до касети — найбільш трудомісткий процес, особливо це стосується шпилькових, адже розмістити насінину розміром трішки більше міліметра дуже нелегко – потрібно чітко дотримуватися пропорцій закладання насінини у кожну касету, а їх десятки тисяч. Тому питання автоматизації посівного процесу нині  є надактуальним для лісівників.

Коментарі
Loading...