Лісівники Тернопільщини цікавляться досвідом шведських колег

Лісівники Тернопільщини ознайомилися із особливостями шведських  лісорозсадницьких технологій. До Швеції група лісівників поїхала  на запрошення компанії ВСС, яка виробляє автоматизовані лінії  для посадки лісових порід дерев, пише Ресурс з посиланням на прес-службу Тернопільського ОУЛМГ.

Лісівники давно зацікавлені у придбанні такого обладнання, яке допомагає  зробити їхню працю   більш ефективною.

Як розповідає Олег Яремко, керівник  Тернопільського ОУЛМГ,  посадковий матеріал із закритою кореневою системою давно вирощується у  шведських розсадниках з допомогою спеціального  обладнання  — автоматизованих ліній для посадки лісових порід дерев.

Тернопільські лісівники також мають досвід вирощування посадкового матеріалу у теплицях, де дотримуються усіх  циклів вирощування майбутніх дерев, але більшість робіт лісівники роблять вручну. Тому такі автоматизовані лінії, якими  користуються лісівники в Європі, значно спростили б  фізичну працю у вітчизняних лісорозсадниках, підвищили її ефективність, заощадили час.

До слова, у Скала-Подільському лісництві  на Тернопільщині вже є механізми для догляду за лісовими культурами. У лісництві 2017 року відкрили павільйон для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою, де  догляд здійснюється автоматизованою системою: визначає потребу у поливі, притіненні тощо. Вирощується тут щороку 180 тисяч сіянців дуба звичайного, сосни звичайної та модрини європейської.

Павільйон для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою у Скала-Подільському лісництві фото Тернопільського ОУЛМГ

Тернопільські лісівники розповідають,  що  для посадки в касети, скажімо, сіянців модрини, потрібна робота десятка людей впродовж декількох тижнів.

Закладання насіння до касети — найбільш трудомісткий процес, особливо це стосується шпилькових, адже розмістити насінину розміром трішки більше міліметра дуже нелегко – потрібно чітко дотримуватися пропорцій закладання насінини у кожну касету, а їх десятки тисяч. Тому питання автоматизації посівного процесу нині  є надактуальним для лісівників.

Коментарі
Loading...