Лісівники Волині облаштували годівельні майданчики для диких тварин

Через люті морози і великий шар снігу диким тваринам важко знайти їжу. Тому звірів підгодовують лісівники та школярі. Чим саме частують оленів, диких кабанів та зубрів, розкажуть кореспонденти “5 каналу“.

“Розсипаємо різне: зерно, корми – нам сказали, що тваринкам буде дуже приємно, якщо ми їх ними пригостимо”, – розповідає один із юних благодійників.

Хліб, фрукти, овочі та зерно. Такі харчі для звірів принесли до лісу школярі.

“Мама моя вчора купила все – і хліб купила, і моркву купила. А ми це принесли для лосів, для козуль, для оленів і для всіх рогатих”, – показує, що приніс звірам, школяр Роман Микулич.

А школярка Валерія Блаженчук каже: “Я вважаю, що ми робимо велику справу, адже важко тваринкам шукати по лісу їжу. Зазвичай це овочі, корми природні, рослини”.

Читайте: Лісівники рятують лебедів і лисок в заказнику “Згоранські озера”

У Звірівському лісництві для диких тварин облаштували чотири десятки спеціальних годівельних майданчиків. Звірі вже знають про ці місця, тому взимку в пошуках корму постійно сюди навідуються.

Директор лісомисливського господарства “Звірівське” Сергій Тишковець говорить: “Основними представниками такими є, олень плямистий, олень благородний, козуля, зубр. Переважно вони по цих майданчиках і підгодовуються. І кабан. Переважна кількість оленя тримається тут, десь на 6000 га, тому ми їх тут більше підгодовуємо”.


Лісівники розповідають: у Звірівському лісі живуть близько 700 плямистих оленів. Це одна з найбільших популяцій цих парнокопитних в Україні. Також у лісі можна зустріти диких кабанів та зубрів.

Єгер Роман Бокій каже: “Зубр – така тварина обережна, нечасто трапляється на очі. Зазвичай, бачиш його сліди перебування, що він ввечері приходив, поїв, на підгодівельному походив. Звір прогодується і сам, але ми його притримуємо, прикормлюємо, щоб він не йшов на поле, щоб він на браконьєра не потрапив”.

Цьогоріч лісники заготували для диких звірів сіно, зернові та овочі. Усього близько трьох сотень тонн корму. Кажуть, таких запасів має вистачити на всю зиму.

Коментарі
Loading...