Лісогосподарствам ввели новий податок з метою їхнього банкрутства – політолог

Запроваджений влітку закон про підтримку сімейних ферм має статтю про новий земельний податок для лісогосподарств. Головна мета цієї новели – подальше банкрутство лісгоспів з метою їхнього дерибану між місцевими ділками. Про це заявив в ефірі телеканалу АТР політолог Кирило Молчанов.

«Це зробили, по суті, щоб не було іноземних інвесторів, щоб не було прозорого ринку. Я не виключаю, що за цим може і стояти голова ДФС, і будемо дивитися, як буде займатися прокуратура цією справою. Це досить ласий шматок», – заявив політолог, коментуючи відставку голови ДФС Мирослава Продана. 

У серпні президент України підписав закон про стимулювання діяльності фермерських господарств, який безпосередньо стосується лісогосподарської галузі. «Фермерський» закон запроваджує подвійне оподаткування державних лісових господарств, що унеможливлює нормальну роботу лісгоспів, пише «Ресурс».

Читайте: Українські ліси обдеруть до нитки, а потім продадуть?

При загальному обсязі реалізації на майже 14 млрд грн. за 2017 рік, загальна сума податків підприємств лісового господарства становила близько 4 млрд грн. Додатковий земельний податок додасть до цієї чималої суми від 3 до 10 млрд гривень, залежно від рішення місцевих громад. Загалом сума податків зросте вдвічі.

Це матиме наступні наслідки:

1. Подорожчання 1,5-2 рази деревини
2. Через високу вартість деревини більшість підприємств деревообробної промисловості буде зупинена, а тому припинять роботу й лісогосподарські підприємства.
3. Ризики збільшення інтенсивності рубок, що може негативно вплинути на підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів і збереження біорізноманіття в лісах.
4. Значне збільшення вартості утримання мисливських господарств.

Коментарі
Loading...