Лісова промисловість Естонії просить тимчасово збільшити обсяги вирубок, аби врятуватись від кризи

Не встановлювати в найближчі роки сезонні обмеження щодо вирубок і збільшення площ охоронюваних лісів — з такою пропозицією звернулася до уряду Спілка лісової і деревообробної промисловості Естонії, пише Ресурс.

На думку представників естонської лісової промисловості, такий крок посприяє  збереженню робочих місць в сільських регіонах, забезпечить надходження податків і грошових коштів від експорту в державний бюджет та пом’якшить наслідки кризи.

За словами голови  Спілки Яака Нігули, “руйнівний вплив зупинки експортуючих галузей економіки відчуває на собі величезна кількість жителів Естонії, оскільки лише експорт гарантує надходження додаткових грошей до державної скарбниці “.

«Держава могла б з метою компенсації такої тенденції тимчасово збільшити обсяг вирубки державних лісів, що дозволить державі отримати прямі і непрямі доходи через продаж лісоматеріалів та надходять через промислові підприємства податки», – пояснює він. 

Ще одна пропозиція лісового сектора  стосується  конкурентної спроможності. Нігула каже, що зниження цін на деревину призведе до скорочення обсягів вирубки і робочих місць. Відомо, що в лісовій  промисловості  Естонії зайнято 60 000 робочих місць в основному в сільських регіонах.

Третя пропозиція стосується державних інвестицій, які допоможуть зберегти для майбутніх поколінь здорові і якісні ліси, а також сприятимуть досягненню цілей зеленого угоди Європейського Союзу.

Для цього, на думку Спілки, необхідно інвестувати у відновлення лісів, лісових доріг, а в деяких місцях – в осушувальні канали. Також  держава повинна підтримати наукові установи щодо досліджень у переробці деревини, щоб розширити використання природних матеріалів у будівництві.

“Деревина – матеріал майбутнього. Зростаючі дерева зв’язують вуглець в повітрі, а дерев’яні вироби притягують і надовго утримують в собі вуглець. Заміна продукції з фосильних матеріалів на продукцію з деревини дає багаторазову користь природі”, – пояснює Нігула.

За словами Нігула, естонські лісу з історичних причин перебувають у поганому стані. Протягом одного покоління лісу власність переходила з рук в руки, стабільність лісівництва та догляду за лісами була порушена.

“Значна частка естонської деревини йде на опалення, оскільки у нас  слабка лісохімічна промисловість, і багато погано доглянутих, старих і хворих лісів. Деревина як поновлюваний природний ресурс має незаперечну перевагу перед фосильною сировиною, і можливості використання деревини набагато ширше. Якби ми самі вміли здійснювати хімічну переробку своєї деревини, ми змогли б зберегти це багатство в Естонії. Сучки, уражені гниллю дерева і деревна тріска, з якої фіни виробляють продукцію з дуже високою доданою вартістю, в Естонії переробляються на гранули або експортуються до Скандинавії”, – розповів він.

 

Коментарі
Loading...