Лісові пожежі в США вже назвали найбільш руйнівними за всю історію країни

У каліфорнійских лісових пожежах, що вирують там  від минулого тижня вже загинула 31 людина. 200 осіб вважають зниклими безвісти. Майже 250 тисяч людей були змушені залишити свої домівки, аби врятуватися від трьох найбільших пожеж, які  назвали найбільш руйнівними і смертоносними за всю історію США.  Про це повідомляє Ресурс з посиланням на ВВС.

Президент Дональд Трамп на своїй сторінці в Twitter відповідальність за пожежі  поклав на лісові господарства.  Він вважає, що причиною пожеж є “неймовірно погане управління” лісовим господарством. За його словами, іншої причини для “масових, смертоносних і дорогих лісових пожеж” просто немає. 

Подібні звинувачення обурили пожежних. За їх словами, Трамп домішує політику до надзвичайної ситуації. 

“Його коментарі нерозумні і образливі для пожежних і постраждалих людей”, – вважає президент Міжнародної асоціації пожежників Гарольд Шайтбергер (Harold Schaitbergerr).

пожежа
фото GETTY IMAGES/JUSTIN SULLIVAN

Метеорологи попереджають про те, що несприятливі умови триватимуть, проте пожежники сподіваються скористатися тим, що потужний вітер, який розносив полум’я, тимчасово затих.

Пожежа, яка  почалася в четвер у Національному парку Плумас на північ від Сакраменто,  швидко поглинула місто Парадайз.

Вогонь знищив 6700 житлових будинків і підприємств. Полум’я рухалося так швидко, що деякі люди були змушені кидати свої машини і тікати з міста пішки.

Вогонь розповсюджувався далі, через це почали евакуацію інших міст: Калабасас, узбережжя Малібу та західну частину Лос-Анжелеса. Зокрема в Малібу через пожежу загинуло двоє людей.

Узбережжя Малібу – місце розкішних маєтків багатьох відомих людей. Так, співачки леді Гага, Шер,  актор  Віл Сміт вже повідомили про евакуацію родин зі своїх будинків в Малібу.

Окрім цього пожежа в Каліфонії знищила  декорації з дерева на  Ранчо площею близько тисячі гектарів, яке належить компанії Paramount Pictures ( “Парамаунт Пікчерс”). Компанія купила цю ділянку у 1927 року для збереження різних декорацій: району Сан-Франциско, міст Томбстоун в штаті Арізона або Додж-Сіті (Канзас).

Пожежа перекинулася на узбережжя Малібу
фото АFR

На цей момент пожежа охопила 35 тисяч акрів території (14,150 гектарів).

На фото вогонь, який охопив Малібу
Пожежа охопила узбережжя Малібу фото REUTERS
The remains of a beachside luxury home along the Pacific Coast Highway community of Point Dume in Malibu, California, on November 11, 2018
Наслідки пожежі в Малібу фото AFR

Пожежники також повідомили про необхідність  евакуації 93 тисяч жителів міста Чіко, що розташоване  на північ від  міста Сакраменто.

Коментарі
Loading...