Лісу на мільйони – вкрадено в держави лише в одному лісгоспі Закарпаття

Наше видання протягом тривалого часу пильно стежить за подіями в Тячівському районі, в Мокрянському лісомисливському господарстві, де розкрадання лісу набуло масштабного характеру. Дивує той факт, що замість протистояння  розкрадачам «зеленого золота», виконувач обов’язків директора (останні три місяці) й за сумісництвом протягом  10-ти років головний лісничий Микола Михалчич не бачить у тому ніякого порушення. Незрозуміло й те, чому керівництво українськими лісами та правоохоронні органи досі мовчать. У листі, який через інсайдерів потрапив до рук наших журналістів, можна ознайомитися з фактами кричущого беззаконня, яке, з подачі головного лісничого та його сина — інженера з охорони лісу Івана Михалчича, творять «чорні» лісоруби.

Для того, щоб приховати від ревізорів реальні масштаби корупції та приховати скоєне  були проведені акти обстеження у Русько-Мокрянському лісництві. Так своїм розпорядженням від 16.07.19 року головний лісничий Мокрянського лісомисливгоспу Микола Михалчич квапливо “зреагував” щодо  лісових порушень та зобов’язав лісничого Ігоря Костяка та в.о. інженера Івана Михалчича виїхати на ділянку для того, щоб “в натурі” побачити місце лісопорушення для встановлення вірогідності вказаних фактів.

Однак приховати злочин все ж таки не вдалося. Так, минулого тижня, під час ревізії, працівники Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства лише на одній майстерській дільниці виявили майже 400 (395 кбм.) самовільних рубок. Збитки, нанесені державі від лісових оборудок сягають 2-х мільйонів 350 тисяч гривень. Це яка ж має бути охорона лісу, щоб не бачити як рубають і вивозять ліс. При тому, що скрізь по лісфонду встановлені камери відеонагляду, на КПП ведеться журнал обліку й реєстрації авто, а також туристів, які відвідують лісовий масив.

Конкретні  посадові особи приховали очевидні незаконні рубки і тепер розводять руками, що нічого, мовляв, не бачили.

Варто також додати, що Микола Михалчич замість того, щоб навести лад у лісах, приймає на роботу осіб, які раніше заплямували себе лісовими злочинами. Йдеться про Романа Сойму, який раніше на посаді інженера з охорони лісу допустив незаконні рубки на 4,5 мільйони гривень, приховавши порушення. Перелік задокументованих ревізією фактів порушень в цьому лісгоспі вражає:

1. При проведенні натурної перевірки у кварталі 16 вид. 7, виявлено пні від самовільно зрубаних дерев: породи ялина в кількості 13 штук, породи бук в кількості 12 штук, та один пень породи клен-явір загальною кубомасою 31 кбм. Розмір шкоди заподіяної лісу згідно з додатком 1 постанови КМУ № 665 від 23 липня 2008 р. становить 206456,61 грн.

2. Під час проведення документальної перевірки встановлено, що протягом липня 2019 року в Русько-Мокрянському лісництві на майстерській дільниці № 4 комісіями підприємства було виявлено 119 шт. пнів від незаконно зрубаних дерев, загальною кубомасою 264 куб.м., розмір шкоди заподіяної лісу згідно з додатком 1 постанови КМУ № 665 від 23 липня 2008 р. становить 1508690,65 грн в т.ч. 27 шт. пнів загальною кубомасою 36 куб.м., з якої секвестровано 30 куб.м. деревини, розмір шкоди заподіяної лісу згідно з додатком 1 постанови КМУ № 665 від 23 липня 2008 р. становить 256643,35 грн – на виявленого лісопорушника.

Тоді  у ДП «Мокрянське ЛМГ» всі матеріали із доведеними фактами зловживань направили начальнику Дубівського ВП Тячівського ВП ГУ НПУ в Закарпатській області.

Працівників державної лісової охорони Русько-Мокрянського лісництва притягнули до відповідальності за неналежне виконання службових обов’язків: лісничого І.Костяка, інженера лісу майстерської дільниці № 4 Р. Сойму та посадових осіб державної лісової охорони. Та нині всі вони поновлені на посадах. Ось так “відзначили” розкрадачів.

Звісно, якщо лісгоспом керує лісівник з кримінальним минулим, який у 2008-му році за розкрадання лісосіки був звільнений із займаної посади у Мокрянському лісництві та умовно засуджений, то чому не прийняти на посаду раніше звільненого крадія?

Схоже, це ще не завершення журналістського розслідування, тому далі буде…
Коментарі
Loading...