Ліван продовжує бути “чорною дірою” для перелітних птахів

Бусол, жабоїд, веселик, боцюн, гайстер — як тільки не називають лелеку в різних регіонах України.

Щовесни сотні тисяч білих лелек і інших птахів мігрують на північ до континентальної Європи і Західної Азії для парування і гніздування. Але не всім птахам щастить повернутися  після зимівлі у сонячних, але небезпечних краях. Символ добра і миру,  птаху-оберіг, якою є лелека у багатьох народів світу,  безжально знищують  в країнах, де період перельоту мігруючих птахів привід не тільки  для браконьєрства, а диких змагань, які виглядають безжальними масовими вбивствами перелітних видів, пише Ресурс.

Весняна міграція — захоплююче видовище природи, але, на жаль,  будь-якого моменту  його може перервати постріл браконьєра.

طيور العرنوق من الضنية

Опубліковано ‎الضنية مباشر‎ Понеділок, 11 березня 2019 р.

Східний  міграційний маршрут чи ненайважливіший для орієнтовно  530 000 білих лелек.  Перелітні птахи, які подорожують  африкансько-євразійським маршрутом, нерідко відпочивають в Лівані, перш ніж вони зможуть продовжити свою подорож до Європи.   Пернаті, яких ви бачите на фотографії нижче, були підло застрелені під час ночівлі в темні і холодні години ночі, коли вони є найбільш вразливими, дезорієнтованими  і беззахисними. Адже  ваажкі птахи  не можуть легко втекти під час нападу. Для того, щоб злетіти їм потрібні світла пора дня і тепле повітря.

Фото Newsroomnomad

Ці фото зроблені навесні 2017 року  Асоціацією  збереження птахів в Лівані. Вони є свідченням, наскільки  масштабними і загрозливими стають вбивства  лелек у цьому регіоні.

Фото Greenworldwarriors
Фото Greenworldwarriors

Деякі середземноморські країни відомі  також  масовими вбивствами перелітних птахів. Ліван не виняток і, можливо, одна з найгірших країн щодо масштабності цього злочину.

Міграції птахів  сприяли розвитку  і поширенню у Лівані мисливської індустрїі, яка протягом десятиліть залишалася, здебільшого, нерегульованою. Нерегульоване  полювання і браконьєрство роблять цю країну одним з найнебезпечніших маршрутів для подорожуючих птахів, які долають тисячі миль до місця ночівлі і парування.

До них відносять зникаючі види, які входять до числа приблизно 2,6 мільйона птахів, яких щорічно відстрілюють або незаконно відловлюють в Лівані.

Фото Greenworldwarriors

 Ще орнітолог Мейнерцхаген (1935) колись помітив: «Коли я в останнє відвідував цю країну (Ліван) в 1920 році, сади були повні птахів. Тепер (1933) всі вони зникли, винищені місцевими мисливцями і з’їдені».

Традиційне захоплення  ліванців зброєю все більше занурило їх у полювання, яке перетворюється на дике знищення природи.

У той час, коли птахи мігрують, автомобілі з мисливцями  їдуть гірськими дорогами або шикуються в чергу. Вони готові стріляти в усе, що рухається в межах їх відстані. Вздовж доріг зі сходу на захід, через кожні двадцять метрів стоїть мисливець, який стріляє в будь-якого птаха, що пролітає. Цей вид спорту практикується усіма, віді багатих до бідних.

Дикий випадок  безвідповідальності і жорстокості ліванців стався навесні кілька років тому.

Кілька загонів лелек пролетіли низько над Бейрутом, і через  вітер вони пішли іншим маршрутом, між житловими будинками замість звичайного північного шляху.

Бейрутці розстрілювали їх  звідки могли: з балконів, дахів тощо. Ця бійня була настільки жахливою, що посол  Білорусі направив скаргу ліванському президенту з приводу жорстокого вбивства  шанованих  птахів.

Во время акции АПБ "Не убивайте наших птиц!" в Миорах в сентябре 2016 г.

Схоже, що злочини проти природи тривають, незважаючи на спроби на міжнародному рівні змінити  ставлення населення до браконьєрства.

Щоб зловити пташок використовують все: сітки, електронні пастки, які приманюють птахів  схожим співом тощо. Багато ліванців ловлять співочих пташок, щоб продати до ресторану. Тут — це делікатес.

Фото Greenworldwarriors

Минулого року 58 організацій,  екологічні групи з 30 країн Європи та Африки, звернулися до ліванського уряду з закликом забезпечити захист цього важливого для птахів періоду перельоту.

У 2017 році, уряд оголосив про свій намір більш суворо дотримуватися законів про полювання.

Завдяки зусиллям Товариства охорони природи у Ливані (SPNL), Bird Life International та інших груп громадськості нещодавно вдалося прийняти закон, який має регулювати правила полювання,  початок сезону  ( з 15 вересня до кінця січня).Порушників закону можуть відправити до в’язниці або оштрафувати в розмірі  663 долара.   Більшість законослухняних мисливців підтримала цей закон.

« Є багато дітей, 12 років і 14 років, які несуть вогнепальну зброю і йдуть на полювання, і у нас щороку багато нещасних випадків, людей вбивають через безглузді помилки мисливців-любителів, або людей, які дійсно не знають, як полювати або де полювати», — каже Набіль Саад, давній член Ліванського мисливського клубу.

Закон про полювання намагається вирішити деякі з цих проблем і забезпечує низку вимог, які мають підвищити безпеку мисливців і мінімізують ризики для людей і навколишнього середовища. Щоб брати участь в полюванні під час мисливського сезону, учасники повинні подати заявку на отримання ліцензії на полювання. Ліцензія ж видається за умови виконання обов’язкових вимог.

Наприклад,  легальні мисливці повинні бути не молодші 18 років, здати письмовий іспит з питань безпечного поводження зі зброєю та охорони навколишнього середовища, на додаток — практичний іспит з допомогою зареєстрованої вогнепальної зброї.

Десятиліттями нерегульоване полювання, а після нього раптове введення ліцензійних вимог Закону 580 і пов’язаних з цим витрат, може виявитися важким випробуванням для багатьох ліванських мисливців.

Багато мисливців сподіваються, що закон 580 зможе навести лад з вбивствами птахів у Лівані. Екологи і активісти кажуть, що цьому процесу можуть завадити зловживання і корупція, відсутність фінансування і достатньої кількості  персонала, уповноваженого боротися з браконьєрством.

Джерело:Green World Warriors

S

Коментарі
Loading...